آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم

آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم مجموعه‌ای برای  آموزش تخصصی ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم می باشد که در برگیرنده اطلاعات کامل از مجموعه آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم هست . با لیناسافت همراه باشید تا بیشتر با این پکیج ارزشمند آموزشی ادیوس آشنا شویم.

آموزش حرفه‌ای ادیوس

مجموعه آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم بانام الگانس ( ۲ ) پک کامل و تکمیلی آموزش‌های تدوین و ساخت کلیپ با ادیوس هست که بر روی نرم‌ افزار ادیوس با متدهای جدید و روش بیان ساده‌تر اما حرفه‌ای در قالب چهارفصل تنظیم و آموزش داده‌شده است .

در آموزش حرفه‌ای ادیوس چهارفصل برای شما از اصول ابتدایی تا اصول تخصصی کار با نرم‌افزار ادیوس در سطح یک آموزش ادیوس را فرامی‌گیرید تا به یک تدوین کار عالی تبدیل شوید تا بتوانید هر نوع فیلمی را به‌راحتی تدوین و میکس کنید .

 

درباره آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم

این پکیج در قالب ۵۰ آموزش حرفه‌ای از نسخه نرم‌افزار ادیوس ۷ به زبان فارسی به نام آموزش حرفه‌ای ادیوس توسط مدرس و بنیانگذار لیناسافت به روش ویژه هست . در ادامه بیشتر با سرفصل‌ها و موضوعات این پکیج آموزشی بی‌نظیر آشنا می‌شویم .

 

 


درباره مدرس دوره آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم  : 

مهدی کوهی مدیر و مؤسس لینا سافت با ۱۸ سال تجربه و فعالیت با مدرک لیسانس گرافیک در امر عکس و فیلم و تدوین فیلم و دارنده مدرک تدریس بین‌المللی نرم‌افزار ادیوس از شرکت گراس والی هست .

سابقه طراحی بیش از ۳۰۰ کلیپ متنوع با نرم‌افزار ادیوس در قالب محصولات کلیپ استودیو فلورانس و استودیو پرنس در کارنامه خود را دارد و در کنار کار طراحی کلیپ درزمینهٔ تدوین حرفه‌ای انواع فیلم‌های سینمایی ،تدوین و کامپوزیت پویانمایی،تدوین انواع فیلم‌های مجلسی،طراح و گرافیک،وبمستری و طراحی سایت ، ساخت و طراحی افکت‌های صوتی بخشی از فعالیت‌های حرفه‌ای خویش هست .

آموزش بیش از ۱۷۵ شاگرد طی دوره‌های مختلفی آموزشی به‌صورت حضوری از تجارب دیگر مدرس هست و در این آموزش با استفاده از تجارب

کسب‌شده در تدریس این دوره‌های پکیج ارزشمند ادیوس الگانس آماده و بر روی دیسک به بازار عرضه نموده است.

 

بهترین پکیج آموزش حرفه‌ای ادیوس

آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم


سرفصل‌های مهم آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم

 • آموزش از پایه تا پیشرفته کار با نرم‌افزار ادیوس
 • آموزش تکنیک‌های طراحی تیزر تبلیغاتی لوگو
 • آموزش تکنیک‌های تدوین فیلم عروسی
 • آموزش تکنیک‌های طراحی کلیپ استارت
 • آموزش تکنیک‌های طراحی کلیپ عروسی
 • روش‌های تدوین و گردآوری یک پروسه تولید فیلم عروسی

درباره محتوای آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم

مجموعه آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم ادیوس الگانس ۲ از چهار سر فصل تشکیل‌شده است که در هر فصل شما با اصول و مبانی پایه نرم‌افزار ادیوس آشنا می‌شوید .

در هر فصل تکنیک‌ها و روش‌های آموزشی بر پایه آموزش‌های فصل‌های بالاتر انجام می‌شود و شما در مرحله با فراگیری نکته‌هایی در کار با نرم‌افزار ادیوس به مهارت لازم خواهید رسید.

سرفصل‌های این دوره شامل :


 • سرفصل آموزش دوره مقدماتی آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم

در دوره آموزشی مقدماتی شما با نرم افزار ادیوس آشنا می شوید . فرقی که این نسخه با نسخه های آموزشی دیگر در بخش مقدماتی ادیوس دارد این است که در این آموزش در رویه آموزش تنها به آموزش ابزار اکتفا نشده بلکه با ذکر ترفند و نکته های مهم شما از علل و چگونگی استفاده از بخش ها را به خوبی فرا خواهید گرفت .

به عنوان مثال در بخش آموزش کار با مانیتورینگ ما به علل و چگونگی استفاده از ادیت روی مانیتور قبل از وارد کردن به تایم لاین اشاره کردیم  و مزایا و معایب اینکار هم توضیح دادیم.

لذا در هر بخش آموزش نکته های مهمی را دارید که به شما کمک میکند برای آموزش سطوح بالا در دوره پیشرفته و کلیپ سازی از آمادگی کامل برخوردار باشید.


راه های آموزش حرفه ای ادیوس

Professional Training Design and Film Design

 

در بخش مقدماتی شما سر فصل های زیر را فرا خواهید گرفت : 


 

 • آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار ادیوس بصورت اصولی

در این آموزش شما از مرحله نصب نرم افزار تا چگونگی انتخاب کدک و فرمت مورد نظر بر اساس نیاز به تدوین در هر بخش فرمت و کدک مورد نظر برای کار را فرا می گیرد. از جمله این مباحث آشنایی با کدک ها،اندازه فریم و نماها،بیت ریت و دیگر مواردی که به شما در انتخاب اولیه هسته یک کار تدوین کمک خواهد کرد.


 • آموزش کار و ادیت کلیپ روی مانیتور

در این آموزش به مدت زمان ۲۰ دقیقه می باشد، شما با روش و تکنیک ها آموزشی چگونگی وارد کردن کلیپ و ادیت آن بر روی مانیتور در دو حالت PLR – REC را به خوبی فرامی گیرد.

مقاله مرتبط  درس هفتم : ذخیره کردن فضای Bin برای استفاده در پروژه های دیگر

بعد از اتمام آموزش وقتی شما برای تمرین با نرم افزار اینکار را انجام دهید به راحتی و اطمینان کامل در استفاده از کلیپ ها قبل از ورد به تایم لاین بیشتر آشنا و از نزدیک این تجربه را حس خواهید کرد که چقدر به شما در رویه تدوین کمک میکند .

مشاهده آموزش رایگان این آموزش


 • آموزش کار با پنجره بین Bin در نرم افزار ادیوس

در این آموزش شما به روش کاملا آسان نحوه کا با پنجره مهم و پرکاربرد بین در ادیوس را فرا خواهید گرفت . این پنجره به عنوان ترمینال نرم افزار محسوب می شود از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

در این آموزش شما با منوها و ابزار های ادیت این پنجره بر روی کلیپ ها و کلیه فایل وارده به ادیوس ،سکانس و تنظیمات و دیگر موارد را فرا خواهید گرفت. مدت زمان آموزش این بخش ۱۰ دقیقه می باشد. که سعی شده است به دور از زیاده گویی فقط به مباحث پر کاربرد اشاره شود.

مشاهده رایگان این آموزش


 • آموزش کار با پنجره تایم لاین در ادیوس

در این آموزش شما با کلیه بخش ها ،منوها و لایه بندی موجود در تایم لاین در دو درس مجزا آشنا می شوید . تایم لاین محل ادیت و نمایش کلیپ شما در رویه تدوینمی باشد و اشنایی کامل با این پنجره مهم مورد نیاز می باشد.

در این آموزش با روش ادیت کلیپ برش ،ایجاد لایه ها،تغییر لایه ها،نحوه میکس کردن لایه های صوتی و تصویری و منو های کاربردی به خوبی آشنا خواهید شد . مدت زمان این آموزش ۵۰ دقیقه می باشد.


 • آموزش کار با فیلترها در نرم افزار ادیوس

در این آموزش به مدت زمان ۳۰ دقیقه شما با روش های استفاده از فیلتر های ادیوس کلیه دسته فیلترها،آشنایی به روش های تنظیم فیلتر،آشنایی با فیلترهای مهم و پرکاربرد،سفارشی سازی و ذخیره فیلتر سفارشی و غیره آشنا می شوید .

همچنین بخش های دیگری از تنظیمات مربوط به یک فیلتر و کاربرد آنها بر روی کلیپ را به خوبی فرا خواهید گرفت .


 • آموزش کار با پنجره لی اوتر Layouter

از پنجره های پر کاربرد نرم افزار ادیوس چه در رویه تدوین فیلم و چه در کلیپ سازی می باشد که در قالب ۱۷ دقیقه آموزش با این پنجره مهم آشنا و نحوه استفاده از آن را فرا خواهید گرفت.

این پنجره جایگزین فیلتر ۳D Pictures در نرم افزار ادیوس ۶ و نسخه های قدیمی شده است.


 • آموزش کامل کار با تهیه خروجی و رندر همزمان چند پروژه

با مبحث تهیه خروجی مناسب از ادیت انجام شده و آشنایی با فرمت های پر کاربرد در نمایش فیلم را فرا می گیرید . در این آموزش در قالب ۳۵ دقیقه با خروجی از روش export DVD و Batchlist را فرا می گیرید تا بصورت همزمان از چندین سکانس خروجی را تهیه کنید.

به عنوان مثال شما تدوینی ار انجام دادید که باید حداقل ۶ خروجی با فرمت پخش را تهیه کنید اگر در حالت عادی انجام دهید باید تک به تک رندر کنید که زمانبر خواهد بود اما با روش بچ لیست شما همه خروجی را یکجا تهیه خواهید کرد و به شما در صرفه جویی زمانی کمک شایانی خواهد کرد.


 

 

 • کار با ابزار Mixer در نرم افزار ادیوس

در این آموزش با تکنیک های کار با پنجره صدا میکسر آشنا می شوید . در این ابزار شما تسلط کافی به هر یک از لایه های صوتی خود در پروژه خواهید داشت که می توانید عمل لول گیری روی صدا را به سادگی با ایستفاده از این ابزار انجام دهید.

در پروسه صدا گذاری و سینک صدا این ابزار نقش مهمی دارد که کامل در این آموزش ۱۳ دقیقه ای فرا خواهید گرفت.


 • آموزش کامل تایتل نویسی با ادیوس Titll edius

ابزار درج متن و نوشتار در نرم افزار ادیوس می باشد که شما در این درس در قالب ۱۵ دقیقه با این پنجره و روش های نوشتن متن های مختلف در نرم افزار ادیوس را فرا می گیرید.

در این آموزش با روش های انتخاب فرمت،عوض کردن نوشتار،افکت های متنی،حالت ورود و خروج متن بصورت زیر نویس ساده و رول از پایین به بالا را به خوبی فرا خواهید گرفت .


 • آموزش گرفتن Consolidata edius

یکی از مراحل نهایی شما در تدوین فیلم بخصوص در رویه ساخت کلیپ می باشد که شما به صورت اصولی در قالب ۱۰ دقیقه  با روش تهیه خروجی کانسلت از پروژه را فرا می گیرد.

در این آموزش شما با گرفتن خروجی کلی از کل محتوای یک پروژه این امکان ار ایجاد میکنید تا پروژه شما در هر سیستمی بدون نیاز به وارد کردن فایل منبع مورد استفاده قرار بگیرد.

مقاله مرتبط  درس چهارم : نحوه باز کردن و فراخوانی سکانس ها در ادیوس

 • آموزش کا با فیلتر لومانسی در ادیوس

فیلتر لومانس از افکت های نرم افزار ادیوس می باشد که بر روی فوتیج های شما مورد استفاده قرار میگیرد و کاملا فیلتر شده بدون هیچ ایرادی فوتیج های پس زمینه ترانس پرنسی و سیاه و سفید را بهینه سازی میکند.

شما در قالب ۶ دقیقه با اصول استفاده از این فیلتر روی یک فوتیج ویدیویی را فرا می گیرید.


 • آموزش تکنیک ماسک کردن در ادیوس

در این آموزش ۱۰ دقیقه ای با تکنیک ماسک کردن نرم افزار ادیوس آشنا می شوید . از تکنیک ماسک کردن برای فیلتر بخشی از یک فیلم استفاده می شود که در این آموزش روش ماسک کردن و شطرنجی کردن یک صورت و پلاک ماشین را فرار خواهید گرفت.


 • آموزش کامل تکنیک مولتی کم

برای سینک چند دوربین در نرم افزار ادیوس مورد استفاده قرار میگیرد . بخصوص در رویه تدوین فیلم های مجلسی و عروسی یا سمینار و کنفرانس های مهم گه از چند دوربیم منبع استفاده می شود با این تکنیک کار خواهید کرد .

بیشتر مولتی کم با میکسرهای حرفه ای انجام می شود اما در نبود میکسر این ابزار همان کار میکسر را انجام می دهد که شما با تکنیک سینک چند دوربین همزمان با نرم افزار ادیوس را فرا خواهید گرفت.


 • آموزش رندر ناحیه ای

اگر شما پروژه ای را کار کردید که باری پخش عادی نرم افزار قادر به نمایش عادی نمی باشد و دچار قطی و ریپ نمایش می شود تکنیک رندر ناحیه ای را فرا می گیرد که کمک میکند تا بصورت کلی یک کلیپ یا کل سکانس را بدون نیاز به رندر در ساده ترین شکل رندر پیش فرض کرده و به راحتی نتیجه کار را مشاهده کنید.

این تکنیک در رویه کلیپ سازی بسیار پر کاربرد می باشد و لازم است حتما روی این بحث آموزشی دقت شود .


 • آموزش ادغام چند پروژه در یک پروژه جاری

در این آموزش شما تکنیک ادغام چند پروژه در یک پروژه جاری را فرا می گیرد که چگونه در  حین کار در تدوین یک فیلم عروسی یا یک فیلم سریالی دیگر قسمت ها یا پروژه های کلیپ را وارد کرده و همزمان بر روی آن پروژه ادیت کنید .

این تکنیک در رویه تدوین عروسی بسیار مهم می باشد چرا که شما می توانید کلیپ های عروسی را همزمان در پروژه میکس شده خود وارد و در داخل کلیپ استفاده کنید.


 • آموزش تکنیک های مارکر گذاری روی تایم لاین

مارک یا نشانه گذاری در تدوین فیلم برای مراحل مختلفی استفاده می شود که یکی از این روش ها مشخص کردن نواحی که نیاز به ادیت یا یادداشت گذاری در بخشی از فیلم می باشد که بعدها ممکن است فراموش کنید .

از روش مارک گذاری در رویه طراحی کلیپ بیشترین استفاده را خواهیم کرد که با آموزش این تکنیک در این بخش شما مشکلی را نحواهید داشت.


 • آموزش کار با فیلتر ویتاسن

از فیلترهای جانبی نرم‌افزار ادیوس هست که در رویه طراحی کلیپ عروسی و ایجاد جلوه‌های ویژه تصویری به‌صورت وایپ یا ترانزیش دارای امکانات زیبا و متنوعی برای داشتن یک تدوین حرفه‌ای را دارا می‌باشد .

شما در این آموزش با این نرم‌افزار آشنا خواهید شد تا بتوانید با این فیلترهای زیبا در داخل پروژه‌های خود استفاده کنید.


 • آموزش کار با تایم رمپ Timeramp

کار کردن و ایجاد افکت‌های تصویری با استفاده از تغییر زمان نمایش یک کلیپ یک رسم عادی در زمان حال تبدیل‌شده است و برای ایجاد ریتم‌های سینک روی ویدیو می‌توانید از تکنیک تایم رمپ استفاده کنید .

در این آموزش شما با فرق عملکرد این گزینه با افزایش و یا کاهش زمان نمایش را آشنا خواهید شد.


 • آموزش کار با کروماکی و لوماکی

ادیت پرده‌های سبز و آبی نیاز به دفت و عملکرد بیشتر در رویه تدوین دارد لذا در این آموزش ما بر روی یک ویدیوی با پرده سبز تکنیک‌های از بین بردن پرده سبز و ادیت آن به‌خوبی فرا می‌گیرید.


یکی از بهترین آموزش حرفه ای ادیوس

 

 

 

 

در بخش آموزش تکنیک های ساخت تیزر و وله  ادیوس از مجموعه آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم شما با سرفصل های زیر آشنا می شوید :

 • آموزش طراحی بخشی از یک کلیپ آلبوم عکس

در این آموزش شما با استفاده از اندوخته های آموزشی بخش مقدماتی روش های ترکیب لایه پی اس دی و ایجاد اکشن های ایجاد یک شاتر دوربین بر روی تصویر را در  ‘آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم’ یاد می گیرید.


 • آموزش ایجاد فریم های متحرک سایه

در این بخش از آموزش پیشرفته ادیوس شما با تکنیک ایجاد لایه های چند پله ای و حرکت آنها در داخل فریم و تلفیق و ترکیب با هم یک کلیپ کوتاه نمایش عکس را طراحی خواهید کرد.


 • تکنیک طراحی قاب عکس آینه ای در آموزش حرفه‌ای ادیوس

در این آموزش شما با تکنیک طراحی یک قالب با فتوشاپ و قرار دادن عکس در داخل آن با نرم افزار ادیوس و ایجاد یک محیط سه بعدی برای نمایش این فریم ها با ترکیبی از فیلترهای بلور را فرا می گیرد.


 • طراحی یک تیزر لوگوی الماسی

در این آموزش شما بر روی یک ویدیوی فوتیج با تکنیک های کار با پنجره لی اوتر که در درس اول فراگرفتید یک تیزر لوگوی متن تبلیغاتی را انجام خواهید داد.


 • تکنیک های طراحی یک لوگوی اول

با روش های ترکیب فوتیج های نوری و ایجاد یک لوگوی متحرک با افکت هایی از قطرات آب یک تیزر تبلیغاتی لوگو را با نرم افزار ادیوس طراحی خواهید کرد.


 • تکنیک طراحی نگاتیوهای متحرک

در این آموزش شما با طراحی نگاتیو های شبیه سازی شده عکس و ترکیب لایه ها در تایم لاین ادیوس یک کلیپ نمایش عکس کاملا سینک و ریتم دار با نرم افزارادیوس را انجام خواهید داد .


 • ایجاد یک لوگوی متن سه بعدی

با استفاده از ترکیب اکشن یه بعدی متن در فتوشاپ و ترکیب آن با افکت های نظیر رعد و برق یک تیزر نمایش متن را بر روی صفحه فولادی ایجاد خواهید کرد .


 • طراحی یک کلیپ با آهنگ تکون بده آرش

با تکنیک های ایجاد سینک و ریتم سریع با ضرب های یک آهنگ بک کلیپ سه بعدی با ترکیبی از فوتیج های ذرات و کاراکترهای انسانی طراحی خواهید کرد. از تکنیک لومانسی در طراحی این کلیپ استفاده خواهید کرد.


 • طراحی کلیپ تبلیغات لوگو سه بعدی

با تکنیک های ایجاد یک محیط سه بعدی برای تبلیغ و نمایش لوگوی یک برند با نرم افزار ادیوس به همراه ترکیبی از نمایش عکس ها را فرا خواهد گرفت .


و ۱۵ آموزش دیگر از روش و تکنیک های طراحی انواع کلیپ کوتاه تبلیغاتی و لوگو های مختلف سه بعدی ،ایجاد متن های زیر نویس ترکیبی را برای شما بصورت کامل در آموزش حرفه‌ای ادیوس ویژه طراحی و تدوین فیلم یاد خواهد داد .

 


آموزش حرفه‌ای ادیوس و تنظیمات ان


در بخش آموزش مرتبط با تدوین و میکس فیلم عروسی ‘آموزش حرفه‌ای ادیوس’ سرفصل های زیر را بصورت کامل فرا خواهید گرفت :

 • آشنایی با اصول و مبانی شروع یک میکس فیلم عروسی

در این آموزش از سری آموزش حرفه‌ای ادیوس  در قالب دو درس بصورت مفصل و جامع با روش شروع به تدوین یک فیلم عروسی و راهنمایی کامل در مورد کپچر با نرم افزار ادیوس،تفکیک و جداسازی بخش ها،روش های استفاده از کلیپ ها در بخش های مختلف تدوین فیلم عروسی و غیره را بصورت کامل فرا خواهید گرفت.


 • روش های تبدیل کلیپ و پروژه های قدیمی DV به فرمت های جدید HD و بالاتر

در این آموزش با اصول تنظیم یک پروژه قدیمی یا کلیپ که در آرشیو دارید و در روی فیلم های HD قابل استفاده نیست آشنا می شوید که چگونه کلیپ مرد نظر را به فرمت HD تبدیل و روی نسخه های جدید نرم افزار ادیوس استفاده کنید.


 • تکنیک های تدوین فیلم عروسی با چند دوربین

در این آموزش با استفاده از آموزش های درس دوره پیشرفته شما با روش و تکنیک های سینک چند دوربین بر روی یک فیلم مجلسی مردانه را فرا می گیرید .

همچنین بعد از سینک ویدیو ها با روش یکی کردن صدا هم آشنا شده تا یک فیلم یکدست با ترکیب چند دوربین را در اختیار داشته باشید.


 • آموزش میکس و تدوین فیلم با استفاده از تکنیک تایم رمپ

با توجه به آموزش های بخش تایم رمپ در دروس قبلی شما با تکنیک ایجاد یک کلیپ تصویری و سینک با استفاده از ابزار تایم رمپ در ادیوس را فرا خواهید گرفت .

این روش بیشترین استفاده در تدوین فیلم عروسی را دارا می باشد .


 • آموزش اصلاح رنگ و ار بین بردن گین های تصویری

با تکنیک های حذف خرابی فیلم،گین یا نقطه جوشان روی فیلم آشنا می شوید که چگونه این ایراد که از وایت بالانس دوربین است را برطرف کرده و چگونه وایت بالانس صحیح با استفاده از فیلتر خود نرم افزار ادیوس انجام دهید.


 • تدوین یک فیلم عروسی بر روی فیلم واقعی در آموزش حرفه‌ای ادیوس

در این آموزش بصورت عملی از صفر تا صد تدوین و شروع به کار میکس یکم فیلم عروسی را فرا می گیرد همچنین روش های استفاده از کلیپ ها در بین تدوینفیلم،تکنیک های جدا کردن بخش های مختلف فیلم عروسی و در نهایت آماده کردن برای نمایش و تهیه خروجی را بصورت کامل با استفاده از اندوخته های این دوره انجام خواهید داد.

 

نکته مهم :


 • راهنمای استفاده از سایت منوی بالا به شما کمک میکند تا در استفاده از بخش های مختلف سایت بتوانید بدون مشکلی استفاده کنید.
 • در صورتی که قادر به باز کردن فایل دانلودی نیستید نرم افزار winrar نسخه جدید را نصب و جایگزین قبلی کنید.
 • رمز عبور فایل ها در داخل توضیحات و متن مطلب درج شده است.

عضویت ویژه
 
0/5 ( 0 نظر )
1 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.