انواع آلبوم عکس

انواع آلبوم عکس به بحث و بررسی اصول مناسب برای خرید و استفاده از آلبوم های عکس می پردازد و به شما در مورد اینکه قبل از هزینه و خرید آلبوم عکس چه نکاتی را به یاد داشته باشید تا هم عمر بیشتری در حفظ عکس های خود داشته باشید و هم هزینه کمتری در تهیه آن متوجه شما شود.

نکاتی در خرید آلبوم عکس

آلبوم عکس همانند یک دفتر تصویری خاطرات می باشد که به شما در حفظ عکس ها برای تجدید خاطره در زمان های دیگه کمک میکند. با توجه به پیشرفت های تگنولوژی در تهیه عکس از آلبوم های عکس بیشتر در مراسمات عروسی و تهیه هدایای نفیس استفاده می شود . پس اگر قصد تهیه آلبوم عکس عروس دارید این مطلب مناسب شما هم می باشد .

آلبوم های عکس از جنس های مختلف تشکیل شده است که می توان به معروفترین آنها شامل : آلبوم چسبی در طرح های مختلف، آلبوم سلفونی،آلبوم کلاسوری،آلبوم فریم دار،آلبوم برگ چسبی اشاره کرد که به معرفی آنها می پردازیم.

 

آلبوم چسبی

  • آلبوم چسبی

این آلبوم ها ساده ترین و پر کاربردترین آلبوم های عکس می باشد که در مدل های ۱۰ برگی، ۲۰ برگی، ۳۰ برگی و ۴۰ برگی قایل تهیه می باشد . این جنس از آلبوم ها برای آرشیو عکس های خانوادگی و نامزدی بهترین گزینه با هزینه اندک می باشد .

روش استفاده :

 ابتدا سلفون را از قسمتی که رگه های چسب بصورت مورب ، قطر صفحه رو در بر گرفته ، از روی مقوا بلند میکنیم و سپس عکس رو روی مقوا قرار میدهیم و در آخر به آرامی سلفون رو روی عکس میکشیم تا عکس به طور کامل در آلبوم قرا بگیرد.

قیمت این آلبوم در سال ۹۷ بین ۷۰ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان بود که بسته به صخامت متفاوت می باشد .

 

آلبوم سلفونی

 

  • آلبوم سلفونی

این آلبوم ها در مدل های مختلف فهرست دار گالینگوری در اندازه های مختلف می باشد که شامل آلبوم های ۴۰ برگی می باشد .جنس ورق های این آلبوم بصورت سلفون بوده که در هر صفحه می توان ۲ عکس متفاوت را برای نمایش قرار داد. به عبارتی در یک آلبوم ۴۰ برگی شما می توانید ۸۰ عکس را قرار دهید.

از مزیت های خوب این آلبوم ها صحافی با فتر دوبل و قوی، استفاده از کاغذ چاپی به جای سلفون معمولی و دارا بودن فهرست برای سادداشت و ثبت تاریخ می باشد .

این آلبوم ها برای مصارف ادارت،سازمان ها، مراسمات تولد و جسنواره ها، نمایش ها و عکس های خاطره انگیز دوستانه، آرشیو عکس های تاریخی و غیره کاربرد دارد.

قیمت این آلبوم در سال ۹۷ مبلغی بین ۴۶ تا ۶۰ هزار تومان بسته به نوع جلد و طرح موجود می باشد.

 

آلبوم-کلاسور

  • آلبوم کلاسوری

این آلبوم دارای طرح و مدل های مختلف می باشد که بصورت که کلیه قاب و محل قرارگیری عکس داخل آن دارای قفل می باشد که با باز کردن و قرار دادن عکس میتوان یک گالری عکس خوب را ایجاد کرد.

این آلبوم ها در مدل های مختلف برای نگهداری اسکانس، سکه ، تمبر و اسناد مهم هم قابلیت استفاده را دارد .از مزیت های خوب دیگر امکان تعویض و جابجایی برگ های آلبوم است که به راحتی جدا شده و قابل جابجایی می باشد .

 

آلبوم-عکس-فريم-دار

 

 

  • آلبوم فریم دار

آلبوم های فریم دار بعد از آلبوم های عکس سلفونی که از قدیمی ترین نوع آلبوم میباشد به پدید آمدن و وارد صنعت آلبوم سازی شدند. آلبوم عکس فریم دار با نام آلبوم کلاسیک نیز شناخته میشود و طرفدارن خاص خودشو دارد.از نظر تنوع آلبوم عکس فریم دار تنوع بیشتری دارد. و هم از نظر قیمت واقعا مناسبتر نسبت به آلبوم طرح دیجیتال یا آلبوم عکس عروس و یا دیگر آلبوم های هستند.

با توجه به اینکه از اسم محصول نیز مشخص است آلبوم فریم دار معمولا ۲۰ برگ بوده که گنجایش ۴۰ عکس را دارد این خود گواهی بر مقرون به صرفه بودن آلبوم عکس فریم دار میباشد.پس بی جهت نیس که این محصول طرفداران زیادی دارد آلبوم عکس بی شک باید کیفت کامل و مناسب برای نگهداری عکس ها را  داشته باشد.

 

جهت دریافت اطلاع بیشتر در زمینه آلبوم های حرفه ای و ویژه ادامه این مطلب را از این لینک مشاهده کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید