با توجه به اجرای فاز دوم محدودیت پرداخت مبالغ زیر ۵ هزار تومان در سیستم بانکی یک بام و دو هوای کشور ممکن است در حیت پرداخت هزینه فایل دانلودی با مبالغ زیر ۵ تومان با خطای درگاه بانکی مواجه شوید. این خطا به دلیل محدودیت ایجاد شده روی کارت بانکی در خرید های اینترنتی می باشد لذا پیشنهادی ویژه ای برای رفع این مشکل به شما داریم.

سیاست پرداخت و استفاده از محصولات و خدمات زیر ۵ هزار تومان سایت لیناسافت :

جهت صرفه جویی و ارزان شدن استفاده از مطالب سایت ما روش های حمایتی در نظر گرفتیم یکی از این طرح ها  روش خرید عضویت ویژه ۵ هزار تومانی برای استفاده از  مطالب سایت می باشد.

جهت خرید بهینه مطالب تنها می توانید با خرید عضویت ویژه تک خرید به مبلغ ۵ هزار تومان از مطالب سایت تا سقف ۳ دانلود تا ۳ روز  استفاده کنید.


صفحه پرداخت و خرید عضویت های ویژه


علت اصلی :

تقریبا از ۷ اسفند ۱۳۹۸ تعدادی از بانک های خصوصی تراکنش های زیر ۵ هزار تومان با استفاده از درگاه پرداخت های اینترنتی ( غیرحضوری ) را مسدود کردند!! تا امکان بازگشت به سیستم حذف ۴ صفر از پول ملی را بدون وارد آمدن ضرر زیاد به چرخه اقتصاد یک بام و دو هوای کشور فراهم کنند.

این پروژه که سه مرحله دارد، با هدف حذف کارمزد تراکنش‌ در درگاه‌های غیرحضوری و اصلاح نظام کارمزد ( طرح مزحک زایده مدیریت ضعیف کلان بانکی )  اجرا می شود و با رسیدن به این هدف و اصلاح نظام کارمزد سقف ها برداشته خواهند شد. ( حذف ۴ صفر پول  ) قابل ذکر است که سقف محدودیت های اعمال شده در مراحل دوم و سوم پروژه افزایش خواهد یافت. 

مسدود شدن تراکنش های زیر ۵ هزار تومان روی درگاه پرداخت اینترنتی

  • مسدود شدن تراکنش های خرید و قبض روی دستگاه کارتخوان با مبلغ زیر ۱۰ هزار ریال
  • مسدودن شدن تراکنش های خرید و قبض روی درگاه پرداخت زیر با مبلغ زیر ۵۰ هزار ریال
  • مسدود شدن تراکنش های خرید و قبض روی موبایل با مبلغ زیر ۵۰ هزار ریال

 

همانطور که ذکر شد این پروژه در ۳ مرحه اجرا می‌شود:

  • مرحله اول: ۷ اسفند ۹۸
  • مرحله دوم: اردیبهشت ۹۹
  • مرحله سوم: تیر ۹۹

 

هدف مرحله اول مسدود شدن تراکنش ها، کاهش تراکنش های غیرواقعی در شبکه آنلاین بانکی و هدف مرحله دوم، تکمیل مرحله اول و حذف ۲۷ درصد از تراکنش های غیرواقعی است.

اما در مرحله سوم اعمال محدودیت گسترده ای اعمال می‌شود و تراکنش هایی که برای بانک ها فاقد ارزش ریالی هستند کاملا حذف می شوند.

در حال حاضر کارمز درگاه پرداخت های اینترنتی از پذیرنده درگاه پرداخت بانکی و یا فردی که تراکنش را با استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی انجام می دهد دریافت می شود و کارمز پرداخت قبض و یا برداشت وجه از صاحب کارت کسر می شود.

 

تاثیر مسدود شدن تراکنش های بانکی و اعمال محدودیت بر روی کسب و کارهای آنلاین

اعمال محدودیت روی مبلغ تراکنش ها بسیاری از کسب و کارهای آنلاین مانند سایت ها و یا اپلیکیشن هایی که پرداخت های درون برنامه ای با مبالغ کمتر از ۵ هزار تومان دارند را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و سبب کاهش تعداد تراکنش ها و کاهش درآمد آنها می شود.

مسدود شدن تراکنش های زیر ۵ هزار تومان که پس از اجباری شدن رمز دوم پویا، دومین چالش کسب و کارهای آنلاین در زمینه پرداخت های اینترنتی و غیرحضوری می باشد مشکلات زیادی را برای این کسب و کارها به وجود آورده است.