تکنیک های تدوین فیلم عروسی

تکنیک های تدوین فیلم عروسی با آهنگ های شاد این مقاله با استفاده از تجربه چند ساله در زمینه تدوین و میکس انواع فیلم های عروسی برای شما در قالب چکیده و خلاصه به روش های تدوین اصولی میکس فیلم های عروسی با استفاده از آهنگ های شاد می پردازد .

تکنیک های تدوین فیلم عروسی

هر فیلم عروسی در هر سبک و مدلی که برای تدوین در پروسه کاری تدوینکار فیلم های عروسی قرار می گیرد باید نکاتی را در خود داشته باشد. حتی تصویر برداران و فیلمبردارن به این نکته توجه کنند که باید تصاویر و کادرهایی را ضبط می کنند متناسب با سینک تصاویر در پروسه تدوین فیلم باشد.

برخی از تدوینکاران خود فیلمبردار بوده و برخی به دلیل مشغله کاری به افراد مورد اعتماد خود واگذار میکنند. ما در این بخش می خواهیم با آن دسته از دوستانی که بصورت سفارشی تدوین فیلم عروسی میکنند نکاتی را یادآور کنیم.

متاسفانه بسیاری از همکاران به روش بازاری بدون هیچ سنجش سلیقه مشتری آهنگ های دلخواه خود را برای تدوین استفاده میکنند و در خیلی موارد عروس و داماد آهنگ استفاده شده را قبول نمی کنند و یا خود به روی نمی آوردند یا برای اصلاح تاکید میکنند.

در این صورت تدوینکار مجدد پروسه اصلاح را انجام دهد و دوباره رندر و روی دیسک ذخیره کند که علاوه بر صرف زمان شامل هزینه اضافی می شود در این مقاله نکاتی گفته می شود که اگر بتوانید این مدل را پیاده کنید میزان خطای شما برای اصلاح مجدد فیلم پایین خواهد رفت.

 

روش و تکنیک های تدوین فیلم عروسی

روش و تکنیک های تدوین فیلم عروسی

 

روش و تکنیک های تدوین فیلم عروسی

 • تدوینکاران فیلم های مجلسی یک لیست از آهنگ های تاپ و شاد عروسی را منتخب و در اختیار صاحب فیلم قرار دهد تا صاحب مراسم آهنگ های انتخابی خود را به شما معرفی کند و در تدوین فیلم استفاده کنید. برا اینکار روش های مختلفی می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.
 • اگر شما سفارش گیرنده تدوین فیلم عروسی هستید و سفارش دهنده ( عکاس یا فیلمبردار) ساکن شهر شما بوده و در دسترس است یادآور کنید که حتما قبل از گرفتن سفارش تدوین فیلم آهنگ های منتخب را به صاحب مراسم معرفی کند و آهنگ ها منتخب صاحب مجلس عروس و یا داماد باشد. داماد بیچاره با گرانی سکه اخیر در ۹۰ درصد هیچ دخالتی در آهنگ ندارد و این عروس است که آتش بیار معرکه میشه و باید مطابق سلیقه ایشون تدوین شود.
 • با توجه به ریتم تند آهنگ های شاد سعی کنید زیاد روی تصاویر مانور نداده و با ایجاد تصویر در تصویر یا ترانزیشن های بیخودی برای ایجاد اکشن شلوغ نکنید. متناسب با ریتم و بالانس آهنگ شما روی ویدیو عمل طراحی اکشن را انجام دهید.
 • فیلمبرداران قبل از گرفتن مراسم در حالت شاد مانند رقص ها سعی کنند از دو دوربین یا بیشتر استفاده کنند. اصولا دوربین اول ثابت بوده و زیاد حرکتی ندارد و دوربین دوم باید در وسط بوده و با چرخش در حالت های مختلف و چرخش های مختلف کادر های مورب مناسب برای سینک روی آهنگ بردارد. نگران بد افتادن تصویر نباشید چرا که با ریتم تند آهنگ این مشکل یه چشم نخواهد آمد.
 • تدوینکار باید آهنگ هایی را انتخاب کند که زیاد بازاری و لوس نباشد و یا تکراری نبوده و بتواند سلیقه صاحب مجلس را جلب کند. صاحب عروسی هر جور سلیقه ای را دارد و شما نمی توانید بدون تجربه کافی بفهمید روحیه و سبک درخواستی برای تدوین چه مدلی خواهد بود.
روش و تکنیک های تدوین فیلم عروسی

روش و تکنیک های تدوین فیلم عروسی

 

آهنگ های پیشنهادی برای استفاده در بخش های مختلف تدوین عروسی :

 

 • سعی کنید راف کات های خود را با حجم کم یکبار قبل فینال  از انتقال به دیسک روی فلش با حجم کم و فرمت استاندارد نمایش در تلویزیون ها و دستگاه ها ذخیره و به صاحب مراسم دهید تا بازبینی کرده و اگر مشکلی نداشته باشد روی دیسک ذخیره و رکورد کنید.
 • آهنگ هایی که در متن فیلم استفاده می کندی سعی کنید دارای ریتم متناسب باشد و زیاد از نظر لول صدا خراب یا شلوغ و گوش خراش نباشد. در انتخاب آهنگ باید سلیقه به خرج داده و آهنگ های مناسب و لاکچری برای کار انتخاب کنید. هر مدل آهنگ را شما می توانید از سایت لیناسافت دانلود کنید اما انتخاب و استفاده از آن به عده شما خواهد بود.
 • تدوینکار بایستی اگر صاحب ایل و قوم سنتی بوده و از مراسمات سنتی در فیلم استفاده می شود در صورت نیاز از آهنگ های محلی استفاده کنند. بسیاری از آهنگ های محلی جذابیت خاصی دارد که امتحان آن ضرری ندارد.
 • کلیپ های عروسی کاربرد خاص به خود را دارد . سعی کنید قبل از تدوین فیلم عروسی که طولانی خواهد بود بخش هایی را جدا و در وسط آن از کلیپ های کوتاه مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال بعد از رقص چاقو و کیک و هدیه یک کلیپ کار کنید و سپس وارد بخش تدوین رقص عروس و بقیه بخش ها شوید.
 • بیشتر از ۳۰ دقیقه از آهنگ های شاد بصورت مدوام استفاده کنید وشما یک استراحتی به ببینده دهید تا آماده ورود به فاز بعدی شود . اینکار اصولا با کلیپ های عروسی دارای آهنگ نیمه شاد و رمانتیک یا خلاصه ای از کل مراسم قبل یا بعد از برش در بین مراسم قابل حل می باشد.
 • تنوع کلیپ های عروسی در بازار بسیار زیاد است اگر مایل بودید از از کلیپ های شاد برای استفاده در بخش های مختلف استفاده کنید نمونه و دموی این کلیپ ها را برای صاحب مراسم نمایش دهید تا خود انتخاب کند. ما مجموعه ا از کلیپ های آماده عروسی را در بخش فروشگاه این لینک  برای شما انتخاب کرده ایم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید