دریاقت شماره شبا از روی شماره کارت بانکی به شما کمک میکند تا بتوانید به سادگی بدون نیاز به درگاه های بانکی شماره شبای مربوط به کارت خود از هر بانک را دریافت کنید.

برخی از بانک ها مثل ملی از روی شماره کارت شماره شبایی روی وب سایت خود ندارد لذا باید یا شماره حساب خود را برای دریافت شماره شبا داد یا از خودپرداز اینکار را انجام داد. لذا در این روش می توانید به سادگی با هر شماره کارتی شناسه شبای بانکی خود را از بانک مرکزی دریافت کنید.

درصورتی که فقط شماره کارت بانکی دارید و می خواهید تا شناسه شبای آن را ردیافت کنید می توانید با کلیک رویاین لینک وارد بخش شماره شبای بانک مرکزی شده و شبای مربوط به کارت خود را دریافت کنید.

در این صفحه با انتخاب گزینه شماره حساب جديد (شانزده رقمی) شماره کارت بانکی خود را وارد کنید.و کد امنیتی را وارد کنید و سپس روی دکمه دریافت شناسه شبا کلیک کنید.

درباره شماره شبا :

“شبا” یا شماره حساب بانکی ایرانيان، بمنظور تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین بانکی و بین المللی بانک های کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ۱۳۶۱۶-ISO ، تعریف و تبیین شده است و بزودی در تمام سامانه های پرداخت بین بانکی منحصرا از این نوع شماره حساب استفاده می شود. هر شماره حساب بانکی، قابل تبدیل به یک شماره حساب “شبا” خواهد بود.
كاربران گرامی می توانند برای دريافت شماره شبا مرتبط با حساب خود در هر بانک، به پايگاه اطلاع‌رسانی آن بانک يا شعب مربوطه مراجعه نمايند.