سرویس معیوب اینترنت مخابرات

سرویس معیوب اینترنت مخابرات بحثی بود که ماهها می خواستیم روی وب سایت منتشر کنیم ولی با توجه به اینکه ادله و دلیل محکمی نداشتیم از اینکار صرفه نظر کردیم. طی ۳ ماه بررسی و ریز بینی میزان مصرف اینترنت مخابرات و بررسی با نرم افزار های فیلتر ترافیک مصرفی  نتیجه هایی حاصل شد که جای تاسف برای این ارگان دولتی را دارد.

سرویس معیوب اینترنت مخابرات

متاسفانه سیستم اینترنتی مخابرات ایراد بسیار بدی دارد و آن این است که از ترافیک مصرفی مشتریان خود به صورت علنی ترافیک اضافی حساب میکند. با تماس هایی که داشتیم در موردی پشتیبانی گفته بود که این مشکل از سیستم پنل مخابرات است که حل خواهد شد!

بصورت متوالی سرویس های مختلفی را خریداری کردیم از ترافیک های کم ۱۲ گیگ داخلی  تا ۷۲۰ گیگ ماهیانه متاسفانه در مصرف اینترنت و ترافیک مصرف شده عجایبی مشاهده شد که در هیچ کشوری این گونه انجام نمی شود و مطمین باشید اگر می شد مدیر آن نهاد برکنار می شد.

نتیجه سه ماه استفاده از سرویس های مختلف را با هم مطالعه می کنیم .


  • استفاد از سرویبس اینترنت شرکت های وب – خرید ترافیک ۷۲۰ گیگ بایت برای مصرف یک ماه : 

با احتساب دانلود و آپلود و وبگردی و کارهای روزمره سیستمی و استفاده از وای فای ترافیک مصرفی کمتر از حجم خریداری شده حاصل شد. ۱۰۰ گیگ اضافه ترافیک ماند و سوخت شد. این سرویس در سرویس های آسیاتک هم به همین مقدار استفاده شده بود.

خطوط ثابت به فیبر نوری تغییر پیدا کرد و امکان خرید اینترنت به جز مخابرات از هیچ شرکتی مقدور نبود. لذا تا سفارش اینترنت به مخابرات و نصب و رانژه منتظر ماندیم.


  • استفاده از اینترنت سیم کارت همراه اول :

تمرکز کردیم به استفاده از ترافیک سیم کارت های همراه اول برای ماه اول ترافیک ۱۵ گیگ بین المللی  را خریداری کردیم و مصرف عادی و روال معمول فعالیت روی سیستم انجام شد.

آپلود به حداقل و دانلود هم به حداقل رسید به عبارتی  مصرف بهینه ۱۰ روز بعد از خرید این ترافیک به اتمام رسید. باز اینجا همراه اول انصاف را رعایت و در حق مشتری به خوبی برخورد میکند. دو بار دیگر این سرویس خریداری شد و ماه به اتمام رسید.


  • خرید اینترنت یک ماهه ۷۲۰ گیگ داخلی مخابرات 

روی سرویس مخابرات با با پرداخت ماهیانه ۸۰ هزار تومان ۷۲۰ گیگ اینترنت یک ماهه خریداری کردیم . با همان روال مصرف قبل که روی شرکت های وب داشتیم کارها انجام شد .  در ۱۹ روز با روال سابق که روی های وب داشتیم کارها انجام می شد. اما در کمال تعجب در ۱۹ روز این ترافیک ته کشید !!

  • استفاده از سرویس ترافیک اضافی مخابرات در ۱۰ روز 

ما دوبار ترافیک ۱۲ گیگ بین الملل با پرداخت هزینه ۶۵۰۰ تومان خرید کردیم. همه چیز را به حداقل و محدودیت رساندیم . روی سیستم هیچ نرم افزار آنلاین، آپدیدت سیستمی و وای فای هم روی هیچ گوشی فعال نبود و همگی خاموش شدند.

روی سیستم عادی فعالیت روزانه انجام شد که بررسی چند سایت داخلی و خارجی در حد وبگردی بود. این وب سایت ها بنرهای متحرک و تصاویری داشتند که همگی را جمع می کردیم شاید ۱۰۰ مگابایت نمی شد. در مدت استفاده از ترافیک اضافه دانلود جزیی انجام می شد و آپلودی در کار نبود.

میزان مصرف همان مصرفی بود که روی سیم کارت انجام می دادیم. با بررسی خرید ترافیک اضافه مخابرات روی مودم نتیجه دیگر حاصل شد!

یکبار در تاریخ ۲۷ / ۶ ساعت ۱۰ صبح  سرویس ۳ گیگ بین المللی با ۱۲ گیگ داخلی خریداری کردیم. فردا تا ساعت ۱۲صبح ترافیک به اتمام رسید. حداقل مصرف در روی نرم افزار ۱٫۵ گیگ دانلود از وب سایت خارجی به همراه ترافیک مصرفی جستجو ۲۸۰ مگابایت بود.

یکبار دیگر در تاریخ ۲۸ / ۶  ساعت ۹٫۴۵ شب همان سرویس را مجدد خریداری کردیم نکته خیلی جالب این خرید نمایش ترافیک ۶ گیگ روی پنل در همان لحضه بعد از خرید بود. مصرف را ادامه دادیم مطابق عادی چند سایت داخلی وبگردی شد و فیلمی با حجم ۸۰۰ مگابایت دانلود شد و سیستم چون شب بود ساعت ۱۱ شب سیستم خاموش شد.

صبح ساعت ۱۰ فردای همان روز ۲۹ / ۶ در کمال تعجب ترافیک ثبت شده روی پنل ۱ گیگ نمایش می داد !!!!! ساعت ۱۲ ظهر همان روز هم ترافیک به اتمام رسید.

 

با احتساب خرید روزانه ۳ گیگ بین المللی با استفاده از سرویس خرید ترافیک اضافی ما حساب کنیم در ماه برای ۹۰ گیگ اینترنت ترافیک خارجی مبلغی نزدیک ۱۹۵ هزار تومان هزینه خرید و مصرف خواهد شد. به عنوان نمونه خرید دو روز را برای شما بصورت تصویر قرار دادیم. که مشخص میکند در روز ۲۷ و ۲۸ ما دوبار سرویس را خریداری کردیم.

با بخش پشتیبانی بصورت تیکت ارتباط برقرار کردیم ولی پاسخی ندادند!؟؟ تماس هم گرفتیم به ما گفتن داخل پنل تیکت ارسال کنید مرکز بررسی کند. ولی خبری نشد. از شما بازدید کننده عزیز خواهشمندیم اگر از سرویس های مخابرات استفاده می کنید شما بگید اینکار مخابرات را چه چیزی میتوان اسم گذاشت؟ آیا احجاف حق مشتری نیست؟ آیا گران فروشی نیست ؟ سرویس معیوب اینترنت مخابرات واقعا درست است یا غلط ؟شما نظرتون چیه ؟

 

نکته مهم :


  • راهنمای استفاده از سایت منوی بالا به شما کمک میکند تا در استفاده از بخش های مختلف سایت بتوانید بدون مشکلی استفاده کنید.
  • در صورتی که قادر به باز کردن فایل دانلودی نیستید نرم افزار winrar نسخه جدید را نصب و جایگزین قبلی کنید.
  • رمز عبور فایل ها در داخل توضیحات و متن مطلب درج شده است.

عضویت ویژه
 
0/5 ( 0 نظر )