راهنمای گرفتن عکس سلفی و چاپ آن

راهنمای گرفتن عکس سلفی و چاپ آن

راهنمای عکس سلفی : راهنمای گرفتن عکس سلفی و چاپ آن شامل یک راهنمای ویدیویی خلاقانه از تهیه عکس های سلفی می باشد که شما را با هفت روش عکاسی خلاقانه با دوربین گوشی همراه آشنا خواهد کرد .

در ادامه به روش های چاپ عکس های گرفته شده برای گالری و آلبوم کردن آن خواهیم پرداخت و شما را با روش های چاپ عکس های شخصی مانند عکاسان یاد خواهیم داد.

راهنمای عکس سلفی : راهنمای گرفتن عکس سلفی و چاپ آن 

شما هیچ وقت نمی توانید همانند یک عکاسی حرفه ای تصاویر مناسب عکاسی کنید ! چرا که نوع دوربین و تجهیزات آن مانند لنز و اطلاعات مبانی عکاسی یکی از نکته های مهم و تجربه عکاسی و دهها فاکتور دیگر که در خصوصیات یک عکاس است بستگی دارد .

اما در دنیای امروز همه چیز پیشرفته شده و بسیاری از کارهای عکاسی را خود دوربین های گوشی نظسر فوکوس،تنظیم نور و حالت های مختلف عکاسی را انجام میدهند. اما خیلی از ماها از این روش ها نمی توانیم به آن صورت که باید استفاده کنیم.

در ادامه آموزش راهنمای عکس سلفی دو ویدیوی مختلف برای شما قرار دادیم که ویدیوی اولی روش های تهیه عکس سلفی را برای شما آموزش می هد و در ویدیوی دوم روش های عکاسی خلاقانه با کمک عکاسی سلفی و پانوراما را خواهید دید .

سپس به روش های تهیه چاپ از عکس های گرفته شده خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت چگونه عکس های خود را برای چاپ به لابراتورهای چاب ببرید و به دلخواه خود عکس تهیه کنید.


در این ویدیو ۷ تکنیک خلاقانه در تهیه عکس های سلفی و پانورما را می توانید تماشا کنید که در نوع خود جذاب می باشد .


در این ویدیو روش های تهیه عکس سلفی با دوربین را برای شما در قالب چند راه کار پر کاربرد آموزش میدهد .


 

آموزش چاپ عکس های شخصی

جهت چاپ عکس های گرفته شده با گوشی باید دو نکته را رعایت کنید و سپس به چاپخانه عکس مراجعه کنید :

  • اگر گوشی شما پیشرفته و دارای وضوع بالا می باشد می توانید درخواست چاپ عکس روی شاسی در اندازه های ۹۰ در ۶۰ دهید . چرا که در این اندازه کیفیت چاپی شما افت نخواهد داشت و از اندازه قابل قبولی برای نصب روی دیوار خواهد داشت.
  • اگر گوشی شما یک گوشی معمولی است نهایت چاپ عکس در اندازه ۵۰ در ۷۰ برای روی دیوار بسته به کیفیت لنز دوربین گوشی می باشد . اما بهترین کیفیت برای چاپ عکس رو میزی در اندازه ۱۰ در ۱۵ می باشد که هم ارزان می باشد و هم دارای کیفیت قابل قبول می باشد.

برای چاپ عکس اگر دسترسی به لابراتوار چاپ عکس دارید مراجعه کنید و اگر دسترسی ندارید به یکی از عکاسی های محل مراجعه کنید،چرا که هزینه این دو در چاپ تا ۴۰ درصد متفاوت می باشد .

 

راهنمای عکس سلفی

 

راهنمای عکس سلفی : تخته شاسی ها دارای اندازه های مختلف می باشد که با ضخامت های ۸ – ۱۶ – ۳۰ میلی متر فایل تهیه است . هر چه ضخامت شاسی بیشتر باشد همانقدر عکس شما باید بزرگ باشد و فرق قیمت های شاسی از نظر ضخامت خیلی کم می باشد .

پیشنهاد می کنیم از شاسی های دارای ضخامت ۸ برای چاپ روی میز و ۱۶ برای روی دیوار استفاده کنید . اندازه ۳۰برای چاپ شاسی های بزرگ تبلیغاتی می باشد که اگر عکس شما دارای کیفیت بالا است می توانید درخواست دهید .

برای دسترسی به لیست قیمت ها می توانید یک جستجوی سریع در اینترنت با عنوان چاپ عکس شاسی بزنید تا انواع لابراتورهای چاپ برای شما لیست شود و به دلخواه خود یکی از برای ارایه خدمات انتخاب کنید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شاسی عکس ،کیفیت و اندازه ها و جنس چاپ می توانید این مقاله را مطالعه کنید .


 

طراحی و روتوش عکس

 

طراحی و روتوش عکس :

اگر عکس شما دارای کیفیت خوبی است و دوست دارید طراحی شده با ایده جدید برای چاپ آماده کنید می توانید از نرم افزار فتوشاپ کمک بگیرید . اگر در خانه لب تاپ و رایانه داشتید می توانید برنامه را دانلود و نصب کنید سپس به دلخواه خود طرح دلخواه را روی عکس حود پیاده کنید.

ما در سایت لیناسافت طرح های آماده بصورت های مختلف از چاپ عکس ژورنال تا عکس های شاسی رو میزی را برای دانلود قرار دادیم که می توانید از این لینک طرح دلخواه را دانلود و استفاده کنید.

اگر گوشی شما دارای تم های عکس می باشد می توانید از تم های گوشی برای تزیین عکس استفاده کنید و سعی کنید از فیلترهای رنگی مناسب روی عکس استفاده کنید تا وضوع و کیفیت رنگ شما بیشتر زنده تر شود .

قیمت و هزینه چاپ عکس ها نسبت به آتلیه های عکاسی در  لابراتوار چاپ ارزانتر و به صرفه تر می باشد .  آموزش راهنمای عکس سلفی ادامه دارد …