محاسبه حجم فیلم و فرمت ها

محاسبه حجم فیلم و فرمت ها , مبحث نحوه چگونگی محاسبه حجم ویدیو و فیلم های گرفته شده روی دوربین را بررسی میکند و به شما کمک میکند با یک ابزار ساده میزان حجم ویدیوی ضبط شده و خروجی در فرمت های مختلف را محاسبه کنید. با لیناسافت همراه باشید.

محاسبه حجم فیلم و فرمت ها

وقتی کار شما فیلمبرداری باشد و قرار باشد تصویر برداری مختلفی انجام دهید لابد چندین فلش با حجم های بالا را همراه خود می برید تا احینا اگر فضا کم اومد بتوانید روی دیگر فلش ممورها و یا هارد های قابل حمل ذخیره کنید.

 

محاسبه حجم فیلم و فرمت ها

محاسبه حجم فیلم و فرمت ها

 

اما در زمینه محاسبه کیفیت فیلم ها همواره عواملی دخیل هستند که می تواند شامل اندازه تصویر،بیت ریت،نرخ فریم و میزان کیفیت فیلم نام برد .

خوب برای اینکار با توجه به تنوع کیفیت های مختلف فیلم و نوع دوربین های ضبط شده که شامل دوربین های گوشی،فیلمبرداری،دوربین های مدار بسته و غیره بایستی با اصول اندازه فیلم و نرخ آنها آشنا باشید.

قبل از مطالعه ادامه این مطلب پیشنهاد می کنیم از مقاله آموزشی آشنایی با فرمت و کدک ها را مطالعه کنید.

برای محاسبه فرمت های مختلف ویدیویی در مرحله اول باید بررسی کنید دوربین مورد نظر شما چه فرمت و اندازه هایی را قابلیت رکورد دارد و اینکه میزان فریم ریت هر تصویر روی چه مقداری می باشد و نوع ۸ بیت یا ۱۰ بیت بودن تصاویر هم دقت کنید که روی حجم تاثیر دارد.

به عنوان مثال یک فیلم با کیفیت FHD روی مدت زمان یک ساعت ضبط با اندازه ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ حجمی بالغ بر ۱۰ گیگ بایت را شامل می شود در حالی همین کیفیت با دستگاه ضبط دیگر وسایل ممکن است بیشتر یا کمتر باشد .

روش محاسبه انواع کیفیت های ویدیویی

برای این منظور پیشنهاد می کنیم از ابزار محسابه گر برای محاسبه حجم فیلم روی فلش و هارد دوربین یا کامپیوتر استفاده کنید . در این سامانه انواع فرمت های ویدیویی از انواع دستگاه های ضبط برای شما لیست شده است که بهتر است از نزدیک خود شما محسابه کنید.

  • جهت محاسبه میزان حجم فیلم ضبط شده با انواع گوشی ها و دوربین ها از  این لینک کنید.
  • جهت محاسبه میزان حجم فیلم ضبط شده با انواع دوربین ها مدار بسته از این لینک دیدن کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *