عکاسی از کودک و ۶ پیشنهاد ویژه : در این مقاله به بررسی شش روش پر کاربرد برای تهیه عکس از کودک دلبند شما می پردازیم و با ذکر نکته هایی به شما کمک میکنیم تا یک عکاسی با مزه از کودکان خود تهیه کنید. همچنین نمونه از مدل های عکاسی را کودک هم در ادامه برای شما قرار دادیم.

عکاسی از کودک و ۶ پیشنهاد ویژه

بچه ها دوست داشتنی ترین و با مزه ترین موجودات هستند که در مدت کوتاهی در سن کودکی همواره شیرین و بامزه است و خیلی زود هم بزرگ شده و به جامعه می پیوندد. ثبت خاطرات از لحضات ماندگار کودکان بسیار مهم می باشد لذا در این مقاله به بررسی شش روش عکاسی از کودک برای شما مطالب آموزنده ای قرار دادیم.

این آموزش مربوط به شما مادران عزیزی هست که دوست دارید تک به تک لحضات کودک دلبندتون را قاب کرده و در خاطره ها ماندگار کنید.پس در این مطلب ۶ روشی که به شما کمک میکند تا در عکاسی از کودک دردسر کمتری را داشته باشید را برای شما درج کردیم :

 • روش اول : تعویض پوشاک و نظافت کودک

تمیز بودن کودک از نظر پوشاک مورد استفاده و یا تمیز بودن نظافت سر و صورت و بدن باعث شادابی کودک می باشد و به کودک شما لبخند را هدیه میکند . پس حتما روی نظافت کودک دقت کنید.
 • روش دوم : خواب کافی

برای سرحال بودن کودک دلبندتان حتما بعد از خواب کافی برای عکاسی اقدام کنید . در این حالت کودک دارای انرژی خوبی بوده و دچار کسالت نخواهد بود و سر زنده تر خواهد بود.
 • روش سوم : دکورآرایی

کودکان به محیط های شلوغ بسیار حساس و بی قرار هستند پس سعی کنید محیط شلوغ و دکور رنگی در اطراف کودک و جلوی چشمش نداشته باشید تا تمام حواس بچه درگیر بازی با اساب بازی ها شود . هر چند اگر زرنگ باشید از روش های بازی بچه ها هم می توانید عکاسی خوبی کنید . اما به دلیل تحرک ممکن است این کار مقداری سخت باشد.
 • روش چهارم : عکس های توالی

به دلیل اینکه کودکان مانند بزرگترها حرف حالی نمی شن و یه جا نمی ایستند تا شما عکاسی کنید! سعی کنید دوربین خود را روی حالت عکاسی متوالی چند عکس همزمان قرار دهید تا به شما این امکان را دهد تا بتوانید عکس مناسب و با کیفیت را انتخاب کنید .

 

 • روش پنجم : کنترل نگاه کودک

سعی کنید با روش های گوناگون حواس بچه را به دوربین محدود کنید . برای اینکار می توانید با ادا در آوردن یا حالت های مختلف به بچه بفهمانید دوربین را نگاه کند . برای اینکار می توانید با اساب بازی کودک توسط شخصی در پشت دوربین باعث جلب توجه بچه به طرف دوربین شود.
 • روش ششم : ژست عکاسی

سعی کنید کودک را مجبور به گرفتن حالت و ژست های دلخواه نکنید. بزاریزد بچه با مدل و سبک خود و هر طور که دوست دارد باشد و شما روی همان حالت با انتخاب زوایه مناسب عکس خوب را تهیه کنید.

نکته مهم در عکاسی از کودک با موبایل  :

 • از کودک در یک روز و محیط روشن عکاسی کنید.
 • از تجهیزات مختلف یا داشتن حالت آماده باش روی گوشی برای گرفتن عکس های اتفاقی آماده باشید و انگشت خود را نزدیک دکمه شاتر نگهدارید.
 • سعی کنید از جهات و زوایه های مختلف از کودک عکاسی کنید.
 • حتما کودک خود در وسط و کادر طلایی قرار دهید . در این مورد در دیگر مقالات بحث خواهیم کرد.
 • سعی کنید پس زمینه ساده انتهاب کنید اگر از زمینه های شلوغ استفاده میکنید حواستون باشد روی کودک فوکوس کنید تا اشیای پیرامون
در ادامه دعوت می کنیم از چند نمونه عکس های گرفته شده با مدل دهی مختلف بصورت ساده و در خانه توجه کنید .

 

 

 

 

عکاسی از کودک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *