کلیپ عروسی و سناریوی ساخت آن

کلیپ عروس و سناریوی ساخت آن : در این مقاله به بررسی روش های ساخت کلیپ عروسی و آموزش تهیه و تنظیم یک سناریوی قوی برای ساخت کلیپ عروسی می پردازیم و با راهنمایی های لازم کمک میکنیم تا در زمینه ساخت کلیپ عروسی هوشمندانه تر عمل کنید.

کلیپ عروس و سناریوی ساخت آن

معنی کلیپ عروس Cinematic Wedding videography را می توان در این جمله کوتاه خلاصه کرد : فیلم کوتاهی مستند مانند از مجالس عروسی،بخصوص عروس و داماد که بر اساس سناریوی فیلم طراحی و تهیه می شود .

تهیه و روش ساخت یک کلیپ عروسی اصول و قواعد مخصوصی به خود را دارد که به شما کمک میکند تا یک پروژه یا فیلم کلیپ مانند از عروس را تهیه کنید. در ادامه با لیناسافت همراه باشید تا به نکته های مهم در این زمینه اشاره کنیم.

 

کلیپ عروس

زمانی که بحث ساختن فیلم به میان می آید باید مهم ترین عامل را در ابتدای امر که فیلمنامه می باشد را داشته باشد ، زمانی که فیلم ( کلیپ عروسی ) شما دارای یک فیلمنامه قوی با ساختار درست باشد ، تقریبا ۶۰% راه را درست رفته اید

جمله بالا یک تعریف ساده بود از شروع به ساخت یک کلیپ عروسی که شالوده آن داشتن یک سناریوی قوی و قیلم نامه ای جذاب می باشد که در یک فیلم نامه می توانید هزینه کمتر یا بیشتر در نظر بگیرید . اما همه چیز به تجهیزات نیست بلکه داشتن یک موضوع و متن فیلم نامه خلاقانه اولین خوبی محسوب می شود .

 

 

اما تعریفی عامیانه در میان مردم وجود دارد که لازم است شما هم اطلاع داشته باشید :

قبل از ادامه بهتر است که مفهوم کلیپ را روشن کنم . کلیپ در واقع یک فیلم موزیکال است و یا یک ترانه تصویری . کلیپ با آن چه شما این روزها با نام عامیانه Show می بینید متفاوت است.

قرار نیست کلیپ عروسی مانند شو طراحی شود بلکه می تواند کاملا هنری و تکنیکی و اضولی جهت نمایش در بین مردم طراحی و ساخته شود . که بهتر از در ادامه مزیت های نوشتن و داشتن یک فیلم نامه خوب را بررسی کنیم.

 

الزامات اولیه شروع به طراحی  یک کلیپ عروسی 

  • انتخاب آهنگ با موضوع و متن مناسب و کاملا ست شده با متن فیلم نامه پایه کار تشکیل یک فیلم نامه مربوط به کلیپ عروسی  برای شروع پیشنهاد می شود . چرا که متن آهنگ و خود موسیقی به شما کمک میکند تا تعداد پلان،سکانس و مدت زمان فیلم و ساخت دکوپاژ های مناسب با متن آهنگ را راحتر طراحی و بنویسید.
  • مشخص کردن تعداد نماها و روش های تصویر برداری از کلوزآپ گرفته تا مدیوم و فول و غیره
  • مشخص کردن تجهیزات لازم برای تصویر برداری،نور،دکوپاژها،طراحی صحنه،تدارکات و غیره
  • مشخص کردن بی رول شات ها
  • انتخاب محل های خارج از استودیو،باغ،آرایشگاه و دیگر نیازاتی که قرار است در فیلم استفاده شود.
  • برآورد هزینه پرداخت توسط سفارش دهنده و بررسی میزان درآمد زایی تولید کلیپ به ازای زحمت شما،هزینه ایاب و ذهاب،غذا و غیره
  • و ..

موارد بالا تنها بخش کوچیکی از کارهایی که شما می توانید قبل از طراحی فکر و انجام دهید تا ذغذغه کمتری در تهیه داشته و تمرکز خود را روی نتیجه کار متمرکز کنید.

در مقاله بعدی این لینک به ادامه این بحث خواهیم پرداخت و به شما در زمینه روش شروع به ساخت یک کلیپ عروسی را آموزش خواهیم داد.

0/5 ( 0 نظر )
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید