کلیپ آماده ادیوس و باید و نبایدها

کلیپ آماده ادیوس و باید و نبایدها مربوط به بحث چگونگی استفاده از کلیپ های آماده می باشد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت می باشد . در این بحث شما خودتون بعد از مطالعه دلیل و علت ها و باید و نباید های گفته شده تصمیم به استفاده از کلیپ ادیوس یا دیگر کلیپ های سایر برنامه های دیگر خواهد بود .

 

کلیپ آماده ادیوس و باید و نبایدها

سخن مدیر سایت “

کلیپ آماده ادیوس : خیلی جاها وقتی در فضای اینترنت جستجو می کردم و در مورد کلیپ و پروژه ها موجود بازار تحقیق میکردم به مواردی بر می خوردم که واقعا جای تاسف بود همکار و فعال در زمینه ساخت کلیپ هستند اما از نگرش سطحی در برخورد با سلیقه ها برخوردار بودند.

تدوین یک فیلم عروسی فاکتور و اصول های خود را دارد و یک تدوین کار فیلم عروسی باید برخی باید و نباید های مهم را بداند تا بتواند بر اساس سلیقه مشتری و یا فرهنگ قوم یک خروجی ایده آل و قابل قبول ارایه دهد.

تمامی این موارد تنها با سالها تجربه و کار با چالش های مختلف مهیا می شود و تنها با یادگیری چند فیلم و تدوین و میکس دو فیلم نمی توان به سطحی رسید که رضایت کامل مشتری را جلب کرد . این نکته مربوط  به همکارهایی می باشد که در زمینه تولید کلیپ روی برنامه های مختلف سر و کار دارند .

متاسفانه سطح بازار پر شده از انواع کلیپ و برنامه های آماده چه بر روی نرم افزار ادیوس یا پریمیر و یا هر چیزی دیگری که از روی اصول ساخته نشده اند . و صرفا به عنوان یک تزیین فیلم به فوتیج و سینک های روی آهنگ هستند .

در قبال برخی همکاران هستند که به این اصول کامل آگاه هستند و نیاز مشتری را بهتر می شناسند و برنامه ای که ارایه می دهتد بر اساس فاکتورهای آن دسته از مشتریان می باشد اما متاسفانه از ضعف آگاهی همکاران عکاس و فیلمبردار و تدوین کار فیلم های مجلسی به آن صورت که نمی توانند کاری خوب را ارایه دهند .

 

 

کلیپ آماده عروسی یا تدوین دستی

 

کلیپ آماه ادیوس

 

  • تدوین دستی

این مورد بحث در خیلی جاها با مخالفان و موافقانی مواجه هست ! برخی نظر دارند که کلیپ آماده یه چیز بیخودی هستند و نیازی نیست در این زمینه هزینه کنند !؟! و برخی دیگر مانند من  این ادعا را رد میکنند .

دلیل موافقان استفاده از تدوین دستی به سطح کار خودشون بر می گردند که براساس کفچه خود نگاه می کنند و سر رشته ای از تجارب کار بر روی سلیقه ها و وضعیت بازار موجود در مواجه با طیف زیادی از سلیقه های گوناگون هنوز به حد پختگی نرسیده اند .

هر شهر بر اساس بزرگی و کوچکی خود و میزان سطح فرهنگ آن جامعه بنا نهاده شده است و نمی توان سلیقه ای که خارج از فرهنگ قومی باشد را به زور وارد کرد. باید اجازه داد و آگاهی داد تا مردم اون جامعه و قوم تصمیم بگیریند کدام راه مناسب هست و ما باید بر اساس نیاز آنها کاری مناسب را ارایه دهیم.

تدوین دستی در امور مجالس عروسی یک سلیقه شخصی است و روی استاندارد خاص و عمومی بنا نهاده نشده است لذا دچار اختلافات مختلف در برخورد سلیقه ها می باشد. یک تدوین خوب ۵۰ درصد خروجی به نوع فیلم و تهیه لوکیشن و اتصال پلان ها بر اساس اصول تصویر برداری بر می گردد که به آن تدوین روی دوربین می گویند .

نصف این امر و روند به تدوینکار بر می گرد از روی چه مدلی بخواد یک فیلم را برای مشتری و همکار آماده و ارایه دهد . تدوین دستی در مواقعی مناسب است که اصول تصویر برداری و برداشت ها یخوب و حرفه ای روی آن انجام شده است که باد بر اساس نوع حرکت دوربین و اصول تصویربرداری با اتصال پلان ها به یکدیگر بک تدوین خوب را ارایه داد .

اما ابن رویه در اختیار افراد معدودی هست و بیشتر فیلم و سفارشات بازار و کار حرفه ای نبوده و طیفی از سلیقه های گوناگون فیلم های گرفته شده همکار یا مشتری می باشد . اینجاست که یک تدوینکار مجلسی باید تجارب و سابقه های کار روی تدوین فیلم را به کار گیرد تا یک پروسه استاندارد و قابل قبول ارایه دهد .

لیناسافت با تجربه ۱۵ ساله در امر تدوین فیلم های عروسی و طراحی و تولید بیش از ۳۰۰ کلیپ آماده در مدل های مختلف در سالیان طولانی، طیف مختلفی را با سلیقه های گوناگون  طراحی و ارایه کرده است . این ادعا یک حرف با تعریف نیست و صرفا جنبه آگاهی دارد تا خود کسی که این مقاله را می خواند برداشت کند و تصمیم بگیرد خوب و باید و بد و نباید کدام است!

 

جهت تهیه کلیپ های ویژه تدوین فیلم های عروسی می توانید از فروشگاه لیناسافت دیدن کنید .

 

 

کلیپ آماده ادیوس

  • کلیپ آماده 

کاربرد کلیپ آماده ادیوس در تدوین فیلم های عروسی روش خاص خودش را دارد که به مدل های مختلفی می توانید در داخل فیلم های عروسی مورد استفاده قرار دهید. ما در این مقاله دو مدل از کاربرد کلیپ های آماده در تدوین فیلم را برای شما ذکر می کنیم که با توجه به توضیحات این مقاله تصمیم بگیرید از روش تدوین دستی استفاده کنید یا در کنارش از کلیپ آماده استفاده کنید.

  • استفاده از کلیپ آماده در اتصال سکانس ها

فرض کنید در حال تدوین یک فیلم عروسی هستیم ، و بخش های مختلف فیلم را باید تدوین و میکس کنیم . رویه مشخص است بخش های عادی فیلم را تدوین میکنیم با روش تدوین و میکس دستی بخش های مختلف را ادیت و با موزیک سینک می کنیم .

با استفاده از کلیپ های آماده بخش هایی که تدوین دستی کرده ایم را باید به هم دیگر متصل کنیم . در تدوین حرفه ای برای اتصال سکانس ها به یکدیگر از اینسرت یا ترانزیشن های خاصی استفاده می شود که رویه مخصوص به خود را دارد .

ما از این روش بر روی کلیپ آماده استفاده می کنیم . و با کمک کلیپ مناسب سکانس یا بخش های مختلف را با یکدیگر مچ و تدوین می کنیم . به عنوان مثال قبل ورود عروس و داماد به تالار یک کلیپ خلاصه را کل اتفاقاتی که در طول مراسم تالار را اتفاق خواهد افتاد را کلیپ می کنیم تا ببنده مایل به تماشای بخش مربوطه با دید خاصی باشد .

یا اینکه قبل از خروج از تالار و مراسم عروس برون کلیپی دیگر را مورد استفاده قرار می دهیم تا دو سکانس ییا بخش را به بکدیگر متصل کنیم.

  • استفاده از کلیپ آماده ادیوس اختصاصی و سفارشی

روش دیگر ما در استفاده از کلیپ آماده به عنوان اشانتیون یا امتیاز ویزه روی پکیج های تدوین می باشد که می توانید به روش بالا روی ویدیو قبل از استفاده به اطلاع مشتری برسانید و با کسب اجازه از مشتری روی ویدیو ها مورد استفاده قرار دهید .

این روش را ما سالهاست استفاده می کنیم و در برخی موارد هم به ازای یک کلیپ هزینه جدا از کل تدوین را از مشتری طلب کردیم یا اینکه به عنوان یک امتیاز روی ویدیو و فیلم مشتری تقدیم کرده ایم .

کلیپ آماده را می توانید از مراکز معتبر تهیه کنید و یا اینکه اگر خود شما قادر به طراحی کلیپ هستید بصورت آماده از قبل داشته باشید و در میان فیلم ها مورد استفاده قرار هید. این خود شما هستید که تصمیم می گیرید یک فیلم عوسی ره با کلیپ آماده تدوین کنید یا هر دو روش

پابان مفاله کلیپ آماده ادیوس


اگر مایل به تهیه آموزش های اختصاصی به روش لیناسافت در تدوین فیلم های عروسی هستید از این لینک دیدن کنید .

 

 


 

0/5 ( 0 نظر )
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید