تشخیص مطالب کپی رایت

بررسی کپی بودن مقاله و معرفی سایت های رایگان به بررسی کیفیت مطالب منتشر شده در وبلاگ ها و سایت ها می باشد که با در اختیار داشتن ابزار های جستجو صحت و سقم مقالات و مطالب کپی رایت شده را برای شما نمایش خواهند داد . در این مقاله به معرفی سایت های رایگان در زمینه تشخیص مطالب کپی هم خواهیم پرداخت.

بررسی کپی بودن مقاله و معرفی سایت های رایگان

اگر شما یک نویسنده و مدیر سایت هستید و روی مطالب و کیفیت آنها حساس هستید این مقاله کمک میکند تا به روش های آسانتر به بررسی کیفیت مطتالب ارسالی توسط خود شما یا نویسندگان در سایت پی ببرید.

یا اینکه بفهمید مطلبی که ارسال شده چقدر کپی شده و چقدر بازنویسی شده است تا بتوانید در هزینه کردن برای مترجم و نویسنده هوشمندانه تر عمل کنید.

همچنین اگر ناشر مطلب خاصی هستید و دوست دارید بدانید کدام سایت ها مطالب شما را یا بخشی از مطالب را منتشر کرده اند هم می توانید از ابزارهای معرفی شده در این بخش پی به این سایت ها ببرید و در صورت کپی بودن بتوانید از حقو خود دفاع کنید.

 

بررسی کپی بودن مقاله

 

در این زمینه نرم افزار هایی وجود دارد که با هزینه های مختلف در سایت های مختلف به فروش می رود و با نصب این نرم افزارها بصورت آنلاین مقاله و مطالب شما بصورت دقیقتر بررسی می شود .

بررسی کپی بودن مقاله : اما سایت هایی هم هستند که بصورت رایگان این کار را برای شما با جستجوی میلیاردها مطلب در آرشیو خود بررسی و نتیجه را گزارش میدهند که در این مقاله به معرفی این سایت ها رایگان و غیر رایگان خواهیم پرداخت .

در ایران فقط یک سایت معتبر برای دفاع از حقوق ناشران توسط جمعی از جوانان ادبی راه اندازی شده که دارای امکانات رایگان خوبی برای بررسی مطالب و مقالات کپی شده است و به شما کمک میکند از حقوق تالیفی خود دفاع کنید.

 

 

  • سایت ایرانی تشخیص مطالب کپی بررسی کپی بودن مقاله :

برای دسترسی به این سایت samimnoor.ir را در جستجو وارد کنید می توانید از این سایت بصورت رایگان استفاده کنید . برای استفاده از امکانات باید در سایت عضو شوید و سپس از راهنمای خود سایت برای اینکار استفاده کنید .

در سایت های خارجی ما منابع مختلفی داریم که برخی رایگان و برخی با هزینه هستند که می توانید از لیست زیر به سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند دسترسی داشته باشید.

 

  • سایت خارجی تشخیص مطالب کپی رایگان بررسی کپی بودن مقاله

در حال حاظر راحترین سایت های خراجی فقط سایت copyscape.com است که بددون دردسری می توانید با دادن لینک صفحه به میزان کپی بودن یا اصل بودن مطالب منتشره پی ببرید .

همچنین لینک سایت هایی که از مطالب شما یا بخشی از آن استفاده کرده اند هم نشان میدهد .

 

 

ردیفنام ابزارآدرس دسترسیویژگی
۱Turnitin

(Tii)

 

www.turnitin.com یکی از پرکاربردترین محصولات آموزشی.

پایگاه دیگری را به نام «Ithenticate» پیشنهاد می‌کند در شناساندن دستبرد علمی در مقالاتِ ارائه‌شده به نشریات.

۲Eve2 www.canexus.comدارای موتور جستجوگر بسیار قوی است که همزمان، ۴ مقاله را در ۱۵ دقیقه مورد آزمایش و بررسی قرار می‌دهد.
۳Safeassign www.blackboard.com قابلیت رصد مقالات در پایگاه‌ها و بررسی اصالت و تازه بودن اثر.
۴Scanmyessay www.scanmyessay.comرایگان و قابلیت جستجو و شناسایی سرقت در بین ۶میلیارد پایگاه و منابع خود
۵Copyscape www.copyscape.comدارای نسخهٔ رایگان هم است، و به جستجو در یاهو و گوگل می‌پردازد. و وظیفهٔحفظ آثار از دستبرد علمی در دنیای مجازی را دارد.
۶Ithenticate www.ithenticate.comشناسایی سرقت علمی و بررسی اصالت آنها، طراحی حرفه‌ای و بسیار کاربردی برای سردبیران مجلات.
۷Cross Check www.crossre.orgکه به وسیله پایگاه «Crossref» و نرم‌افزار «Ithenticae» ارائه می‌شود و می‌تواند نسخه اوّلیه مقاله نویسنده را با نوشته‌های موجود در پایگاه داده‌ها، مقایسه کند و موارد مشابه را به نمایش بگذارد
۸Dustballplagiarism/checkerقابلیت شناسایی بخشی از متن یا کل آن و همچنین بارگذاری فایل داک یا داکس، ولی قادر به شناسایی تنها یک عبارت یا جمله نیست.
۹Chimpskyhttp://chimpsky.uwaterloo.caنرم‌افزاری رایگان برای جستجوی فایل‌های متنی مشابه یکدیگر.
۱۰CitePlaghttp://citeplag.org/نرم‌افزاری که علاوه بر جستجوی متون و مشابه‌یابی متن با متون دیگر، استنادات متون را نیز به منظور شناسایی متون مشابه بررسی می‌کند.
۱۱CopyTrackerhttp://copytracker.soft112.com/lنرم‌افزاری رایگان با قابلیت دانلود ازطریق آدرس ذکر شده.
۱۲Ephorushttp://www.plagscan.com/seesourcesنرم‌افزاری کاملاً رایگان و تحت وب که فرمت های پی.دی.اف، داک، داکس و اچ.تی.ام.ال را پشتیبانی می‌کند.
۱۳eTBLASThttp://etest.vbi.vt.edu/etblast3/رایگان با قابلیت انتخاب پایگاه داده برای جستجو در آن. امکان کپی کردن متن یا آپلود فایل در این نرم‌افزار فراهم است.
۱۴PlagiarismDetecthttp://plagiarismdetect.org/غیررایگان با قابلیت پشتیبانی از زبان انگلیسی و اسپانیایی.این نرم‌افزار این امکان را فراهم می‌سازد تا فایلی از گزارش مشابه‌یابی در صورت تمایل به ایمیل کاربر ارسال شود.
۱۵Plagiumhttp://www.plagium.com/نرم‌افزاری غیررایگان، که تنها فرمت تکست را پشتیبانی می‌کند.
۱۶PlagTrackerhttp://www.plagtracker.com/رایگان و قابل استفاده برای دانشجویان، معلمان، ناشران و سایر افراد. این نرم‌افزار آن لاین امکان یافتن متون مشابه در اینترنت و ۲۰ میلیون اثر علمی را در اینترنت دارد.
۱۷SeeSourceshttp://www.plagscan.com/seesources/نسخهٔ توسعه یافتهٔ سی سورس، پلاگ اسکن است. نرم‌افراری رایگان با قابلیت جستجوی متون word، html، htm، txt و مدت زمان برای جستجوی هر سند حدود ۱ دقیقه است.
۱۸VeriGuidehttp://veriguide1.cse.cuhk.edu.hk

/portal/plagiarism_detection/index.jsp

نرم‌افزاری غیررایگان، با امکان حمایت از انواع فایل‌ها مانند داک، پی.دی.اف و…
۱۹Anti-Plagiarism

 

http://sourceforge.net/projects/

antiplagiarismc/

رایگان، با قابلیت کپی و چسباندن متن و همچنین فرمت های *.rtf, *.doc, *.docx, *.pdf را پشتیبانی می کند.
۲۰DupliCheckerhttp://www.duplichecker.com/نرم افزار ۱۰۰ درصد رایگان که قابلیت کپی و چسباندن و آپلود خطابه ها، مقالات، پایان‌نامه و محتوای وب‌سایت را پشتیبانی می‌کند.
۲۱PaperRaterhttp://www.paperrater.com/این نرم‌افزار رایگان سه ابزار دارد: ۱٫ چک کردن گرامر، ۲٫ تشخیص سرقت علمی، ۳٫ پیشنهادهای نگارشی. این نرم‌افزار توسط متخصصان زبان‌شناسی و دانشجویان فارغ‌التحصیل حفظ و پشتیبانی می‌شود.
۲۲ Plagiarisma.nethttp://plagiarisma.net/این نرم‌افزار رایگان دارای کادر جستجو است. و کاربران می‌توانند انواع URLها و فرمت‌های HTML, DOC, DOCX, RTF, TXT, ODT و PDFرا جستجو کند.
۲۳Viperhttp://www.scanmyessay.com/یک نرم‌افزار رایگان با سرعت بالا که برای کاربران ویندوز قابل استفاده است. و در بیش از میلیارد مدرک به جستجوی اسناد می‌پردازد.
۲۴Plagiarism Detectorhttp://plagiarismdetector.net/رایگان، این نرم‌افزار نیاز به فرمت خاصی ندارد فقط کافیست متن مورد نظر را در کادر مخصوص بچسبانید و دکمۀ سرچ را بزنیم. دانشجویان، معلمان و صاحبان وب سایتها  می‌توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

منبع : www.samimnoor.ir/view/fa/ArticleView?ItemID=16

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *