,

ایجاد یک تایم لاین جدید Sequence در نرم افزار ادیوس

ایجاد یک تایم لاین جدید Sequence در نرم افزار ادیوس

در این آموزش بصورت عملی یاد می گیرید چگونه چندین سکانس همزمان در نرم افزار ادیوس برای تدوین فیلم در نرم افزار ادیوس باز کنید. هر سکانس یک تایم لاین جدید می باشد که می تواند به شما کمک کند همزمان در داخل یک پروژه از چند سکانس استفاده نماید.

فرض کنید سریال دستانی شما قرار است در شش قسمت تدوین شده و پخش شود، پس شما نیز باید شش عدد تایم لاین (Sequence) برای پروژۀ خود باز کنید. برای این کار، ابتدا بر روی فولدر root در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.

 

ایجاد یک تایم لاین جدید Sequence در نرم افزار ادیوس


روش ساده ایجاد سکانس های مختلف در ادیوس

سپس پنج بار به صورت پی در پی، دکمه های Shift + Ctrl + N  صفحه کلید را فشار دهید (و به منوی File رفته و گزینه های New>> Sequence را انتخاب کنید) در نتیجه علاوه بر آنکه پنجرۀ تایم لاین شما دارای شش زبانه به نام های Sequence1 ، Sequence2 ، Sequence3 ، Sequence4 ، Sequence5 و Sequence6  می شود، آیکون های این شش سکانس نیز در پانل سما راست پنجرۀ Bin (در فولدر root) ظاهر می شود.


ایجاد یک تایم لاین جدید Sequence در نرم افزار ادیوس


 

یک پروژه (سریال داستانی) ممکن است حاوی تعداد زیادی از این سکانس ها باشد که در پانل سمت راست پنجرۀ  Binنمایش داده می شوند.

 

Open-sequnce-edius

Open-sequnce-edius

 

نکته مهم درباره ایجاد یک تایم لاین جدید Sequence در نرم افزار ادیوس

اگر قبل از ایجاد یک سکانس جدید، در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin فولدر root را انتخاب نکنید، آیکون سکانس های جدید، در لابه لای تصاویر پنجرۀ Bin ایجاد شده و از نظر شما پنهان خواهد شد. این کار در آینده شما را دچار eسردرگمی و کلافگی بسیار زیادی خواهد کرد.

لذا پیشنهاد می شود که در همان ابتدای باز شدن پروژۀ جدید، در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin فولدرهای مستقلی را برای تصاویر و نیز سکانس های پروژۀ خود ایجاد کنید تا علاوه بر مخفی شدن آیکون سکانس ها در فولدر root بتوانید مواد خام صوتی و تصویری برنامۀ خود را به فولدرهای مربوطه وارد کنید تا کار کردن در محیط نرم افزار برای شما خسته کننده، طاقت فرسا و بسیار وقت گیر نشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *