09175023520 info (@) linasoft.ir

آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها

آموزش ادیوس آموزش مقدماتی ادیوس آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها
آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها

آموزش مقدماتی ادیوس

آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها

ب linasoftgvx

آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها : در این درس در مورد منوهای پنجره bin در ادیوس توضیحات کامل را ارایه خواهیم داد و به عملکرد هر یک از بخش ها و عملیات هایی که می توانید روی محتوای موجود در پنجره bin نرم افزار ادیوس اعمال کنید بصورت کامل آشنا خواهید شد .

 • آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها

منوها در بالای پنجرۀ Bin دکمه هایی به شکل زیر خودنمایی می کنند، در اینجا نام و کارایی این دکمه ها را به ترتیب قرارگیری از چپ به راست بصورت کامل توضیح و آموزش خواهیم داد .

قبل از اینکه دربارۀ دکمه های موجود در بالای پنجرۀ Bin توضیح دهیم از شما می خواهم که به گوشۀ سما راست و بالای پنجرۀ Bin نگاه کنید اگر در آنجا علامت به چشم می خورد، مفهومش این است که بقیۀ دکمه های پنجرۀ Bin مخفی شده اند.

اگر خواستید همۀ دکمه های بالای پنجرۀ Bin را به طور کامل مشاهده کنید، به وسیلۀ نشانگر ماوس، ضلع سمت راست پنجرۀ Bin را به سمت راست Drag کرده تا این پنجره گسترش پیدا کند، در این صورت شما می توانید همۀ ابزارها و دکمه های بالای پنجرۀ Bin را به طور کامل ببینید.

 

آموزش پنجرۀ Bin ادیوس

 

 • دکمۀ Folder:

با کلیک کردن بر روی این دکمه و یا فشردن دکمه های (Ctrl + R) صفحه کلید، می توانید پانل سمت چپ پنجرۀ Bin را ظاهر یا غایب کنید.

آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها


 • دکمۀ Search:

با کلیک کردن بر روی این دکمه و یا فشردن دکمه های (Ctrl + F) پنجرۀ Bin Search باز شده که در آن می توانید به جستجوی کلیپ های موجود در پنجرۀ Bin بپردازید شیوۀ جستجوی کلیپ های صوتی و تصویری در مبحث قبل توضیح داده شد.

 • دکمۀ Move Up:

اگر این دکمه خاموش و غیر فعّال است بر روی یکی از فولدرهای واقع در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده تا این دکمه روشن و فعّال شود، حالا می توانید بر روی این دکمه کلیک کرده و یا دکمۀ Backspace صفحه کلید را فشار دهید در نتیجه فولدر root انتخاب شده و محتویات آن (آیکون سکانس ها) نیز در پانل سمت راست پنجرۀ Bin ظاهر می شود.

 

دکمۀ Move Up

 • دکمۀ Add Clip:

با کلیک کردن بر روی این دکمه و یا فشردن دکمه های (Ctrl + O) صفحه کلید، پنجرۀ Open باز شده و به وسیلۀ ابزارهای این پنجره می توانید به سراغ آدرس و محل قرارگیری مواد صوتی و تصویری خود در هارد بروید و پس از انتخاب آنها، بر روی دکمۀ Open این پنجره کلیک کنید، در نتیجه صدا و تصویر کلیپ منتخب نیز به داخل پنجرۀ Bin وارد (import) می شود.

 • دکمۀ Add Tittle:

با کلیک کردن بر روی این دکمه و یا فشردن دکمه های Ctrl + T)) صفحه کلید، پنجرۀ تایتل نویسی موسوم به Quick Titler باز شده و در آن می توانید تایتل هایی را بر روی فیلم خود حک کنید. در مورد این مبحث با مراجعه به دروس بعد می توانید آموزش متن نویسی در ادیوس را ببنید.

 • دکمۀ New Clip:

با کلیک کردن بر روی این دکمه، منوی زیر مجموعۀ آن به شکل زیر باز می شود. با انتخاب گزینۀ Color Bars می توانید انواع نوارهای رنگی (کالِربار) را به همراهِ صدایی با فرکانس ۱۰۰۰ Hz به مدت پنج ثانیه Bin اضافه کنید. پس از اضافه شدن کالربار به پنجرۀ Bin می توانید آن را به وسیلۀ نشانگر ماوس، Drag کرده و به تایم لاین منتقل کنید.

دکمۀ New Clip
آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها
 • Color Matte:

با انتخاب گزینۀ Color Matte می توانید پنج ثانیه کلیپِ رنگی به پنجرۀ Bin اضافه کنید. دربارۀ پنجرۀ Color Mate در ادامۀ همین فصل به طور کال توضیح داده شده است.

Color Matte
آموزش پنجرۀ Bin ادیوس : منوها
 • Quick Titler:

به محض انتخاب این گزینه، پنجرۀ تایتل نویسی موسوم به Quick Titler باز می شود، با استفاده از این پنجره می توانید تایتل هایی را بر روی تصاویر پنجرۀ تایم لاین ایجاد کنید.

 • دکمۀ Cut:

 اگر این دکمه خاموش و غیر فعال است بر روی یکی از کلیپ های پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید؛ در نتیجه این دکمه روشن و فعّال می شود. به محض کلیک کردن بر روی این دکمه، کلیپ منتخب کات شده و آمادۀ آن است که در فولدر دیگری Paste شود. بدین منظور، ابتدا بر روی عنوان یکی از فولدرها در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده تا محتویات آن در پانل سمت راست پنجرۀ Bin ظاهر شود، سپس بر روی دکمۀ Paste واقع در بالای پنجرۀ Bin کلیک کنید در نتیجه آن کلیپ در فولدر جدید Paste می شود.

 • دکمه Copy:

از این دکمه برای کپی کلیپ های پنجرۀ Bin استفاده می شود، برای این کار، ابتدا بر روی یکی از کلیپ های پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید، سپس بر روی دکمۀ Copy کلیک کرده و یا دکمه های (Ctrl + C) را فشار دهید، آنگاه بر روی عنوانِ یکی از فولدرها در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده تا محتویات آن در پانل سمت راست پنجرۀ Bin ظاهر شود، حالا اگر بر روی دکمۀ Paste کلیک کنید و یا دکمه های (Ctrl + V) صفحه کلید را فشار دهید، آن کلیپ در داخلِ فولدر جدید Paste می شود.

 

دیگر آموزش پیشنهادی : روش های جستجوی کلیپ و فایل در ادیوس

 • دکمۀ Show in Player:

پس از انتخاب یکی از کلیپ های پنجرۀ Bin بر روی این دکمه کلیک کرده و یا دکمۀ Enter صفحه کلید را فشار دهید. در نتیجه تصویر این کلیپ درمونیتور ظاهر می شود. برای مثال شما می توانید بر روی آیکون کالِربار (Color Bar) در پنجرۀ Bin کلیک کرده و سپس بر روی دکمۀ Show in Player کلیک کنید و یا دکمۀ Enter صفحه کلید را فشار دهید؛ در نتیجه تصویر کالربار در مونیتور منبع بارگذاری می شود.

 • دکمۀ Add to Timeline:

 ابتدا یکی ار کلیپ های پنجرۀ Bin را انتخاب کنید، سپس بر روی این دکمه کلیک کنید و یا دکمه های (Shift + Enter) صفحه کلید را فشار دهید در نتیجه کلیپ منتخب، از پنجرۀ Bin به تراک مقصد پنجرۀ تایم لاین منتقل می شود. تراک مقصد یا تراک هدف همان تراکی است که در کنار اسم آن علامت به چشم می خورد. به طور پیش فرض این علامت در تراک ۱VA تایم لاین فعال است. اگر قصد دارید تراک مقصد خود را تغییر دهید، علامت را از کنار اسم تراک ۱VA پنجرۀ تایم لاین Drag کرده و در کنار اسم تراک ۲V یا تراک های بالاتر رها کنید.


 

, , , , , , ,

linasoftgvx

نوشته شده توسط linasoftgvx

من مهدی کوهی، مدیر و موسس لیناسافت و مدرس دوره آموزش آنلاین نرم افزار محبوب ادیوس هستم. دارنده مدرک آموزش ادیوس از گراس والی کلن، و هدف از ایجاد سایت اورژانس ادیوس ارایه مطالب و آموزش های مرتبط با نرم افزار ادیوس در یک محیط ساده و به دور از شلوغی است. امیدواریم با نظرات گرم و سازنده خود ما را هر چه بهتر کردن سایت یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بهینه سازی توسط : لیناسافت |کلیه حقوق این سایت محفوط و متعلق به موسسه لیناسافت می باشد.|