09175023520 info (@) linasoft.ir

آشنایی با محیط و ابزار های ادیوس

آموزش ادیوس آموزش مقدماتی ادیوس آشنایی با محیط و ابزار های ادیوس
edius 2 : آشنایی با محیط و ابزار های ادیوس

آموزش مقدماتی ادیوس

آشنایی با محیط و ابزار های ادیوس

ب linasoftgvx

آشنایی با محیط و ابزار های ادیوس

در این آموزش برای شروع با محیط نرم افزار ادیوس آشنا خواهید شد و یاد می گیرید که پنجره های مختلف نرم افزار ادیوس شامل چند قسمت است و هر قسمت شامل چه زیر مجموعه و منو هایی برای انجام عملیات های مختلف روی تدوین هست .

نرم افزار ادیوس با توجه به روانی کار و اینترفیس منعطف نرم افزار قابلیت تغییر و جابجایی هر یک از پنجره های ابزاری خود را  در موقیعت های مختلف به سادگی فراهم میکند که می توانید به دلخواه خود چیدمان و تدوین خود را شروع کنید.


آشنایی با محیط و ابزار های ادیوس

در این آموزش معرفی اجمالی بخش مانیتور نرم افزا ادیوس می پردازیم و به صورت کوتاه توضیح میدهیم که از این پنجره در تدوین کار چه استفاده ای می توان کرد.

پنجره های مختلف نرم افزار ادیوس شامل پنجره مانیتور با منو های اصلی ادیوس،پنجره بین با زیر تب های افکت،مارکر و جستجو و پنجره information می باشد .

این بخش از آموزش پایه ورود شما به کار با نرم افزار ادیوس می باشد و لازم است تا قبل از شروع دروس بعدی حتما با محیط و بخش های مختلف نرم افزار ادیوس آشنا باشید.

نرم افزار ادیوس از چهار پنجره اصلی شامل پنجره های Monitor – Bin – Timeline – Information تشکیل شده است که با هم بصورت اجمالی برای شما شرح می دهیم .

 

  • آشنایی با پنجره مانیتور ادیوس – Monitor

از پنجره های اصلی نرم افزار ادیوس می باشد که شما محتوای هر کلیپ ویدیویی و تصویری را می توانید مشاهده و در صورت نیاز در همین پنجره قبل از وارد شدن به ادیوس ادیت کنید. این بخش از دو ابزار با نام PLR – REC تشکیل شده است که هر کدام برای استفاده ای در رویه تدوین به کار گرفته می شود که در درس بعدی بیشتر با این بخش و عملکرد هر یک از آنها آشنا خواهید شد.

 

  • آشنایی با پنجره Bin ادیوس 

یکی دیگر از پنجره های مهم و پرکاربرد می باشد که در حالت معمول نرم افزاری شامل سه بخش افکت ها،مارکرها و جستجو می باشد . این پنجره به عنوان ترمینال ورودی و خروجی نرم افزار ادیوس محسوب می شود که شما می توانید محتویات پروژه های تدوین را بصورت مرتب دسته بندی و تدوین کنید .

  • آشنایی با پنجره تایم لاین ادیوس – Timeline

کار این بخش انجام پخش و نمایش عملیات های تدوین بصورت آنی و لحضه ای می باشد که در پنجره مانیتور می توانید نتیجه را مشاهده کنید . شامل لایه های ویدیویی،صدا و متن می باشد که شامل تنظیمات به خود برای کنترل بیشتر روی کلیپ ها می باشد .

  • آشنایی با پنجره تایم لاین ادیوس – Information

بخش تنظیمات و انجام عملیات های تنظیم افکت ها و محل قرار گیری بخش مهم Layouter  می باشد که در درس های بعدی با این بخش در رویه تدوین و ساخت کلیپ بیشتر آشنا و کار خواهیم کرد .


 

 

, , , , ,

linasoftgvx

نوشته شده توسط linasoftgvx

من مهدی کوهی، مدیر و موسس لیناسافت و مدرس دوره آموزش آنلاین نرم افزار محبوب ادیوس هستم. دارنده مدرک آموزش ادیوس از گراس والی کلن، و هدف از ایجاد سایت اورژانس ادیوس ارایه مطالب و آموزش های مرتبط با نرم افزار ادیوس در یک محیط ساده و به دور از شلوغی است. امیدواریم با نظرات گرم و سازنده خود ما را هر چه بهتر کردن سایت یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بهینه سازی توسط : لیناسافت |کلیه حقوق این سایت محفوط و متعلق به موسسه لیناسافت می باشد.|