09175023520 info (@) linasoft.ir

شیوه های وارد کردن کلیپ در bin

آموزش ادیوس آموزش مقدماتی ادیوس شیوه های وارد کردن کلیپ در bin
شیوه های وارد کردن کلیپ در bin

آموزش مقدماتی ادیوس

شیوه های وارد کردن کلیپ در bin

ب linasoftgvx

شیوه های وارد کردن کلیپ در bin از سری آموزش های مقدماتی نرم افزار ادیوس می باشد که  با شیوه های وارد کردن کلیپ و تنظیمات آن در پنجره bin نرم افزار ادیوس آشنا می شوید .

همچنین با روش های مشاهده اطلاعات یک کلیپ و گزینه های مرتبط با پنجره ایمپورت bin،تغییر رنگ و مدیریت کلیپ ها آشنا می شوید .  این درس شماره پنچ می باشد.

  • شیوه های وارد کردن کلیپ در bin

پنجرۀ Bin محل نگهداری مواد صوتی و تصویری است که قصد دارید آنها را ادیت کنید، برای ظاهر و مخفی کردن پنجرۀ Bin کراراً دکمۀ B صفحه کلید را فشار دهید و یا به منوی View رفته و گزینۀ Bin را انتخاب کنید.

 

شیوه های وارد کردن کلیپ در bin

برای وارد (import) کردن نماهای صوتی و تصویری به پنجرۀ Bin ابتدا بر روی فولدر مورد نظر (برای مثال فولدر Rush) در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید تا کلیپ ها به همان فولدر وارد شوند، سپس به چهار روش زیر فایل های صوتی و تصویری موجود در هارد سیستم خود را به پنجرۀ Bin وارد (import) کنید.

۱- در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin دابل کلیک کنید و از طریق پنجرۀ Open به سراغ آدرس و محل قرارگیری فایل های صوتی یا تصویری خود در هارد رفته و آنها را به پنجرۀ Bin وارد کنید تا آیکون آنها در پانل سمت راست پنجرۀ Bin ظاهر شود.

۲- در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینۀ Add File را انتخاب کنید و از طریق پنجرۀ Open مواد صوتی و تصویری را به پنجرۀ Bin وارد کنید.

۳- ابتدا بر روی پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و آن را انتخاب کنید، سپس دکمه های Ctrl + O صفحه کلید را فشار دهید و از طریق پنجرۀ Open مواد صوتی و تصویری مورد نظر را از هارد به پنجرۀ Bin وارد (import) کنید.

۴- بر روی دکمۀ Add Clip واقع در بالای پنجرۀ Bin کلیک کنید و از طریق پنجرۀ صوتی و تصویری مورد نظر را از هارد به پنجرۀ Bin وارد  (import) کنید.

 

درس قبل : پنجره مانیتور ادیوس REC


در پایین پنجرۀ Open یک قاب کوچک پیش نمایش تصویر وجود دارد که با جابجایی اهرم زیر آن می توانید تصویر کلیپ های وارد (import) شونده را مشاهده کنید. اگر این اهرم را به ابتدای کلیپ برنگردانید فریم پوستر (Poster frame) کلیپ وارد شونده نیز تغییر خواهد کرد.

Show Properties

  • نکته : علامت دار کردن گزینۀ Show Properties موجب می شود که هم زمان با وارد کردن هر کلیپ به پنجرۀ Bin   پنجرۀ  Clip Propertiesنیز باز شود و در این صورت می توانید خصوصیات کلیپ وارد شونده را مشاهده کنید. با برداشتن این علامت، دیگر پنجرۀ Clip Properties باز نمی شود.

با علامت دار کردن گزینۀ Transfer to project folder می توانید کلیپ ها وارد شونده را به محل ذخیره سازی پروژۀ ادیوس و فولدر Transferred منتقل کنید، در قسمت  Commentمی توانید توضیحاتی را برای کلیپ وارد شونده تایپ کنید.

جهت مشاهده ادامه آموزش شیوه های وارد کردن کلیپ در bin  لطفا ویدیوی زیر را مشاهده کنید :

مشاهده ویدیوی آموزشی

, , , ,

linasoftgvx

نوشته شده توسط linasoftgvx

من مهدی کوهی، مدیر و موسس لیناسافت و مدرس دوره آموزش آنلاین نرم افزار محبوب ادیوس هستم. دارنده مدرک آموزش ادیوس از گراس والی کلن، و هدف از ایجاد سایت اورژانس ادیوس ارایه مطالب و آموزش های مرتبط با نرم افزار ادیوس در یک محیط ساده و به دور از شلوغی است. امیدواریم با نظرات گرم و سازنده خود ما را هر چه بهتر کردن سایت یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بهینه سازی توسط : لیناسافت |کلیه حقوق این سایت محفوط و متعلق به موسسه لیناسافت می باشد.|