09175023520 info (@) linasoft.ir

پنجرۀ Restore and Transfer Clips

آموزش ادیوس آموزش مقدماتی ادیوس پنجرۀ Restore and Transfer Clips
پنجرۀ Restore and Transfer Clips

آموزش مقدماتی ادیوس

پنجرۀ Restore and Transfer Clips

ب linasoftgvx

 پنجرۀ Restore and Transfer Clips  جهت بازگردانی فایل های گم شده و نا پیدا در نرم افزار ادیوس می باشد، که در این بخش آخرین بحث این گزینه و آشنایی کامل با پارامترهای بازگردانی کلیپ های گم شده و شطرنجی در نرم افزار ادیوس آشنا خواهید شد.

پنجرۀ Restore and Transfer Clips

برای آشنایی کامل با این پنجره بر روی علامت کنار دکمه Open Project در بالای پنجرۀ تایم لاین کلیک کرده و از منوی باز شده، گزینۀ Restore Offline Clip را انتخاب کنید و یا دستور File>> Restore Offline Clip را اجرا کنید.

در نتیجه پنجرۀ Restore and Transfer Clip باز می شود، در این پنجره، بر روی دکمۀ Open the Transfer Clip کلیک کنید، در نتیجه پنجرۀ Restore and Transfer Clips به شکل بعد باز می شود:

پنجرۀ Restore and Transfer Clips
پنجرۀ Restore and Transfer Clips

 • گزینه Refresh

با کلیک کردن بر روی دکمۀ Refresh لیست کلیپ های آفلاین این پنجره به روز می شود و در این صورت می توانید آنها را بازیابی و ترمیم کنید.

گزینه Refresh


 • منوی Range

آشنایی کامل با پنجرۀ Restore and Transfer Clips : در منوی بازشوی Range با انتخاب یکی از گزینه ها می توانید کلیپ های آفلاین هدف خود را به اشکال مختلف زیر تعیین کنید:
۱- اگر گزینۀ (in/out) Current timeline sequence را انتخاب کنید، کلیپ های آفلاین محدودۀ نقطۀ ورودی تا خروجی پنجرۀ تایم لاین بازیابی می شوند.
۲- با انتخاب گزینۀ Current timeline sequence تمام کلیپ های آفلاین موجود در سکانس (Timeline) جاری بازیابی خواهند شد.
۳- با انتخاب گزینۀ All timeline sequence کلیپ های آفلاین موجود در تمام سکانس ها بازیابی خواهند شد.
۴- با انتخاب گزینۀ All timeline sequence and bin کلیپ های آفلاین پنجرۀ Bin و پنجرۀ تایم لاین بازیابی خواهند شد.

 

 • پنجره Clip list

  در این قسمت، لیست کلیپ های آفلاین به دو شکل زیر نمایش داده می شود:
  ۱- کلیپ هایی که با علامت ظاهر می شوند، کلیپ های آفلاین هستند که ارتباط آنها با منبع اصلی قطع شده است.
  ۲- کلیپ هایی که با علامت ظاهر می شوند، کلیپ هایی هستند که ارتباط آنها با منبع اصلی شان برقرار و ترمیم شده اند

اگر در کادر نمایش لیست کلیپ ها در پنجرۀ Restore and Transfer Clips بر روی یکی از کلیپ ها کلیک کنید (و یا همۀ کلیپ ها را انتخاب کنید) حالا می توانید در ستون Restoration Method بر روی دکمۀ کلیک کرده و از منوی باز شده، یکی از روش های مرمت و بازسازی زیر را انتخاب کنید:

Restore and Transfer Clips
Restore and Transfer Clips

۱- با انتخاب گزینۀ (Select file) Relink پنجرۀ Open باز می شود و در این صورت می توانید به آدرس و محل قرار گیری منبع اصلی فایل مورد نظر رفته و پس از امتحان آن، بر روی دکمۀ Open کلیک کنید، در نتیجه ارتباط کلیپ های آفلاین با منبع اصلی شان برقرار شده و ترمیم می شوند.
۲- با انتخاب گزینۀ (Select folder) Relink پنجرۀ Browse For Folder باز شده و در این صورت می توانید به آدرس و محل قرارگیری منبع اصلی فولدر مورد نظر رفته و پس از انتخاب آن، بر روی دکمۀ OK این پنجره کلیک کنید، در نتیجه ارتباط کلیپ های آفلاین با منبع اصلی شان برقرار می شود.

۳- با انتخاب گزینۀ Do nothing هیچ ارتباطی بین کلیپ های آفلاین و منبع اصلیشان برقرار نمی شود و این کلیپ ها، هم چنان مثل گذشته به شکل کلیپ های آفلاین (Offline Clips) باقی می مانند.

 

مطلب پیشنهادی : تایم کد – Timecode

 

 • گزینه های Link only و Ignore file

 1. با علامتدار کردن گزینۀ Link only files that match exactly در نرم افزار ادیوس می توانید تعیین کنید که فقط فایل هایی که اطلاعات آنها دقیقاً مشابه اطلاعات فایل منبع شان هستند مرتبط شوند. Link only files that match exactly
 2. علامتدار کردن گزینۀ Ignore file extension موجب می شود که با نادیده گرفتن پسوند فایل ها، ارتباط آنها با منبع اصلی شان برقرار شود. Ignore file extension 6
Link only و Ignore file
Link only و Ignore file

آشنایی کامل با پنجرۀ Restore and Transfer Clips : اگر قبلاً در منوی بازشوی Restoration Method یکی از گزینه های Capture all یا Capture only areas used in timeline انتخاب کرده باشید، دکمۀ Start batch capture نیز روشن و فعال می شود و به محض کلیک کردن بر روی دکمه، پنجرۀ Batch Capture باز شده و با استفاده از آن می توانید منابع اصلی کلیپ های آفلاین را به صورت دسته ای (Batch Capture) کپچر کرده و کلیپ های آفلاین (Offline Clips) را بازسازی و ترمیم کنید.

پس از آنکه تنظیمات بازیابی و ترمیم کلیپ های آفلاین را انجام دادید، در پایان بر روی دکمۀ OK پنجرۀ Restore Transfer Clips کلیک کنید، در نتیجه کلیپ های آفلاین (Offline Clips) نیز به حالت طبیعی و اولیۀ خود (Online Clip) برگشته و بازیابی می شوند.

با کلیک کردن بر روی دکمۀ Cancel بی آنکه کلیپ های آفلاین (Offline Clips) بازیابی شوند، پنجرۀ Restore Transfer Clips بسته می شود.

, , , , ,

linasoftgvx

نوشته شده توسط linasoftgvx

من مهدی کوهی، مدیر و موسس لیناسافت و مدرس دوره آموزش آنلاین نرم افزار محبوب ادیوس هستم. دارنده مدرک آموزش ادیوس از گراس والی کلن، و هدف از ایجاد سایت اورژانس ادیوس ارایه مطالب و آموزش های مرتبط با نرم افزار ادیوس در یک محیط ساده و به دور از شلوغی است. امیدواریم با نظرات گرم و سازنده خود ما را هر چه بهتر کردن سایت یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بهینه سازی توسط : لیناسافت |کلیه حقوق این سایت محفوط و متعلق به موسسه لیناسافت می باشد.|