09175023520 info (@) linasoft.ir

شرح راست کلیک پنجره bin ادیوس

آموزش ادیوس آموزش مقدماتی ادیوس شرح راست کلیک پنجره bin ادیوس
شرح راست کلیک پنجره bin ادیوس

آموزش مقدماتی ادیوس

شرح راست کلیک پنجره bin ادیوس

ب linasoftgvx

شرح راست کلیک پنجره bin ادیوس : در این آموزش شما با منوها و عملکرد گزینه های موجود در کلیک راست پنجره بین در نرم افزار ادیوس آشنا می شوید . این گزینه ها در قالب ۱۰ گزینه است که به شرح تک تک آنها در این آموزش می پردازیم.

شرح راست کلیک پنجره bin ادیوس

 

در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin کلیک راست کنید، در نتیجه منویی به شکل زیر باز می شود:

شرح راست کلیک پنجره bin ادیوس
شرح راست کلیک پنجره bin ادیوس
  • گزینۀ Paste:

در صورتی که قبلاً یکی از کلیپ های پنجرۀ Bin را انتخاب کرده و سپس آن را کپی (Ctrl + C) کرده باشید، گزینۀ Paste در این منو روشن و فعّال می شود. حالا اگر وارد یکی دیگر از فولدرهای پنجرۀ Bin شده و گزینۀ Paste را انتخاب کنید و یا دکمه های Ctrl + V صفحه کلید را فشار دهید، در نتیجه آن کلیپ در فولدر جدید Paste می شود.

  • گزینۀ Add File:

با انتخاب این گزینه، پنجرۀ Open باز شده و بوسیلۀ آن می توانید کلیپ های موجود در هارد سیستم خود را به داخل پنجرۀ Bin وارد (import) کنید.

  • گزینۀ Add Title:

با انتخاب این گزینه پنجرۀ تایتل نویسی موسوم به Quick Titler باز شده و در این پنجره می توانید تایتل هایی را بر روی تصاویر پنجرۀ تایم لاین ایجاد کنید.

  • گزینۀ New Clip:

با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی گزینۀ New Clip منوی زیر مجموعۀ آن باز می شود. از طریق این منو می توانید به پنجرۀ کالربار (Color Bar)، پنجرۀ کلیپ رنگی (Color Matte) و پنجرۀ تایتل نویسی دسترسی پیدا کنید.

 

مطلب پیشنهادی : تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم

 

  • گزینۀ New Sequence:

ابتدا بر روی فولدر Root در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کنید تا محتویات آن باز شود؛ سپس در محیط خالی پانل سما راست پنجرۀ Bin کلیک راست کنید تا محتویات آن باز شود؛ سپس در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از منوی باز شده، گزینۀ New Sequence را انتخاب کنید در نتیجه یک سکانس (تایم لاین) جدید به پروژۀ شما افزوده می شود و آیکون آن نیز در فولدر root پنجرۀ Bin ظاهر می شود. برای دسترسی به این سکانس، بر روی آیکون سکانس در پنجرۀ Bin دابل کلیک کنید در نتیجه تایم لاین آن نیز باز می شود.

  • گزینۀ Sort:

در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin کلیک کرده و از منوی باز شده، نشانگر ماوس را بر روی گزینۀ Sort نگه دارید تا منوی زیر مجموعۀ آن باز شود:
با انتخاب گزینه های این منو، به ترتیب از بالا به پایین می توانید نماهای موجود در پنجرۀ Bin را بر اساسِ (نام، رنگ، نوع، تایم کُدِ پایان، طول، سایز، نسبت ابعاد تصویر و کانال های صوتی) کلیپ ها طبقه بندی (Sort) کنید.

  • گزینۀ View:

با استفاده از این گزینه می توانید شکل ظاهری کلیپ های پنجرۀ Bin را تغییر دهید. به این منظور، در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از منوی باز شده، نشانگر ماوس را بر روی گزینۀ View نگه دارید تا منوی زیر مجموعۀ آن باز شود:
با انتخاب گزینه های این منو به ترتیب از بالا به پایین می توانید کلیپ های موجود در پنجرۀ Bin را با اشکال مختلف ذکر شده نمایش دهید. توصیه می شود گزینۀ اول (Clip Width) را انتخاب کنید.

  • گزینۀ Go:

در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و در منوی باز شده، نشانگر ماوس را بر روس گزینۀ GO نگه دارید تا منوی زیر مجموعه آن باز شود. به وسیلۀ گزینه های این منو می توانید به فولدرهای مختلف زیر شاخۀ root در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin دسترسی پیدا کرده و محتویات آنها را مشاهده کنید.

, , , , , ,

linasoftgvx

نوشته شده توسط linasoftgvx

من مهدی کوهی، مدیر و موسس لیناسافت و مدرس دوره آموزش آنلاین نرم افزار محبوب ادیوس هستم. دارنده مدرک آموزش ادیوس از گراس والی کلن، و هدف از ایجاد سایت اورژانس ادیوس ارایه مطالب و آموزش های مرتبط با نرم افزار ادیوس در یک محیط ساده و به دور از شلوغی است. امیدواریم با نظرات گرم و سازنده خود ما را هر چه بهتر کردن سایت یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بهینه سازی توسط : لیناسافت |کلیه حقوق این سایت محفوط و متعلق به موسسه لیناسافت می باشد.|