09175023520 info (@) linasoft.ir

تایم کد – Timecode

تایم کد – Timecode

آموزش مقدماتی ادیوس

تایم کد – Timecode

ب linasoftgvx

تایم کد – Timecode در نرم افزار ادیوس به بحث و بررسی بخش تایم کد در زیر مانیتور ادیت نرم افزار ادیوس می پردازد و شما را بیشتر با اعداد و نشانک های هر بخش آشنا خواهد کرد . در این آموزش ما از نمونه ویدیو برای توضیح کامل استفاده کرده ایم .

تایم کد – Timecode

فرقی خاصی ندارد فایل شما عکس باشد یا تصویر یا صدا در هر صورت شما با تغییر لغزنده زمانی در هر جایی از تایم لاین بخش تایم کد نرم افزار ادیوس  فعال می شود . جدا از بحث معادل گیری در استفاده از تایم کد در تدوین های سینمایی در این بخش به ضورت کوتاه در مورد تایم کد ادیوس بصورت مختصر و مفید توضیح دادیم.

در پایین قاب مونیتور منبع و مونیتور برنامه پنج نشان دهندۀ زمان به شکل زیر خودنمایی می کنند، در اینجا کارکرد هر یک از آنها را به ترتیب از سمت چپ به راست توضیح می دهیم:

تایم کد – Timecode
 
  • نشان دهندۀ Cur:

تایم کُد (Timecode) فریم هایی که شاخص نمایش تصویر از روی آنها عبور می کند را نمایش می دهد. اگر دکمه های Ctrl + G صفحه کلید را فشار دهید، این نشان دهنده بر روی قاب تصویر مونیتور منبع و مونیتور برنامه ظاهر می شود. شکل زیر :

تایم کد – Timecode در نرم افزار ادیوس
تایم کد – Timecode در نرم افزار ادیوس

این نشان دهنده، زمان را از چپ به راست بر مبنای: ساعت، دقیقه، ثانیه و فریم نمایش می دهد. اگر پروژۀ بر روی سیستم NTSC تنظیم شده باشد، فریم شمار در هر ثانیه ۲۹٫۹۷ فریم را نمایش می دهد، اما اگر پروژۀ شما بر روی سیستم PAL تنظیم شده باشد، فریم شمار در هر ثانیه ۲۵ فریم را نمایش می دهد. برای اطلاعات بیشتر به مبحث «باز کردن یک پروژۀ جدید» مراجعه کنید.

 

مطلب پیشنهادی : روش های جستجوی کلیپ و فایل در ادیوس

  • نشان دهندۀ In:

تایم کُد (Timecode) نقطۀ ورودی کلیپ های بارگذاری شده در مونیتور منبع و نیز تایم کُد نقطۀ ورودی خط کش تایم لاین را نمایش می دهد. به عبارتی ساده تر لغزنده زمانی در هر مکانی قرار بگیرد زمان آن نقطه نمایش داده می شود .

  • نشان دهندۀ Out:

تایم کُد (Timecode) نقطۀ خروجی کلیپ های بارگذاری شده در مونیتور منبع و نیز تایم کُد نقطۀ خروجی خط کش تایم لاین را نمایش می دهد. به عبارتی ساده نر زمان انتهای کلیپ تایم لاین را می توانید مشاهده کنید.

  • نشان دهندۀ Dur:

طول (Duration) نقطۀ ورودی (i) تا نقطۀ خروجی (o) کلیپ های بارگذاری شده در مونیتور منبع با خط کش تایم لاین را نمایش می دهد. اگر شما محدوده ای را به عنوان in – out مشخصص کرده باشید ما بین نقطه اول و تا آخر مدت زمان طول کلیپ را نمایش میدهد.

  • نشان دهندۀ Ttl:

 تایم کُد (Timecode) آخرین فریم کلیپ در مونیتور منبع یا تایم کُد (Timecode) آخرین فریم موجود در پنجرۀ تایم لاین را نمایش می دهد، به بیانی دیگر می توان گفت که این نشان دهنده، زمان کل (Duration) پنجرۀ تایم لاین را نمایش می دهد.

جهت مشاهده ویدیوی آموزشی و نمایش ویدیو بین دو خط زیر ابتدا عضو رایگان سایت شوید سپس با نام کاربری وارد شده تا ویدیوی آموزشی را مشاهده کنید.

 

, , , , ,

linasoftgvx

نوشته شده توسط linasoftgvx

من مهدی کوهی، مدیر و موسس لیناسافت و مدرس دوره آموزش آنلاین نرم افزار محبوب ادیوس هستم. دارنده مدرک آموزش ادیوس از گراس والی کلن، و هدف از ایجاد سایت اورژانس ادیوس ارایه مطالب و آموزش های مرتبط با نرم افزار ادیوس در یک محیط ساده و به دور از شلوغی است. امیدواریم با نظرات گرم و سازنده خود ما را هر چه بهتر کردن سایت یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بهینه سازی توسط : لیناسافت |کلیه حقوق این سایت محفوط و متعلق به موسسه لیناسافت می باشد.|