09175023520 info (@) linasoft.ir

تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم

آموزش ادیوس آموزش مقدماتی ادیوس تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم
تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم

آموزش مقدماتی ادیوس

تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم

ب linasoftgvx

تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم در نرم افزار ادیوس : در درس های قبل در زمینه آموزش نرم افزار ادیوس در مورد پنجره بین توضیح دادیم و شما را با بخش های مختلف این ابزار آشنا ساختیم . در این مطلب می خواهیم وارد بحث تدوین حرفه ای شویم و شما را با نکته های مهم در تدوین یک فیلم آشنا کنیم.

تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم در نرم افزار ادیوس

در تدوین فیلم شما در نقش تدوینگر هستید و باید با کمک تهیه کننده یا کارگردان راش های گرفته شده را به سیستم تدوین منتقل و مطابق توضیح کارگردان که از روی استوری بورد و فیلم نامه تنظیم شده ،راش های مختلف را کپچر و در برنامه  ادیوس چیدمان کنید.

نکته مهمی را باید در همین ابتدا توضیح دهیم و آن اینکه در همین ابتدا ابتدا پوشه بندی و سکانس های لازم برای شروع یک تدوین منظم و مرتب را در نظر داشته باشید . چرا که نظم شما در تدوین در کنار کارگردان کمک میکند تا کار شما در فعالیت های بیشتر تصویت شود.

ابتدا پوشه های مورد نیاز در نرم افزار ادیوس را ایجاد و با مشخص کردن تعداد نما و برداشت فیلم های ضبط شده ؛مطابق فصل های فیلم نامه در هر پوشه مربوطه منتقل می کنید . شما در این مرحله همه برداشت ها حتی برداشت های ناقص را منتقل می کنید تا بعدها در پروسه تدوین حذف کنید.

قبل از وارد کردن هر راش حتما ابتدای فیلم از کلاکت گرفته شده اسم پوشه و برداشت را نامگذاری خواهید کرد . همچنین اگر در صحنه ای از دو یا چند دوربین همزمان استفاده شده باشد می توانید با کلاکت های هر دوربین شماره گذاری خود را انجام دهید .

تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم
کلاکت

قبل از شروع شما باید با وظایف خود آشنا باشید و لازم است تا در زمینه مبانی تدوین نکته هایی را به یاد داشته باشید . قبل از شروع به آموزش لازم می دانیم با برخی از اصول یک تدوینگر حرفه ای آشنا کنیم .

وظایف تدوینگر

  • گزینش نماها و اندازه آنها
  • ردیف کردن نماها
  • صحنه‌ها و سکانس‌ها پشت سر هم
  • مخلوط کردن تمام صداها
  • تعیین میزان بلندی آنها
  • و در نهایت در هم آمیختن و هم‌گاه کردن صدای نهایی با تصویر

مطلب پیشنهادی : Color Matte در نرم افزار ادیوس

در آموزش تنظیم یک پروژه خام تدوین فیلم در نرم افزار ادیوس ما قصد توضیح این موارد را نداریم و فقط به مورد اول و دوم که گزینش نما و ردیف کردن نماها بر اساس اندازه و اطلاعات آن هست می پردازیم .

video-editor
video-editor

ایجاد یک پروژه خام در نرم افزار ادیوس

در اصول تدوین ما می دانیم که هر فیلم بر اساس فیلم نامه  از مراحل زیر تشکیل شده است.

  • سکانس فیلم :

یک فصل تمام از یک فیلم می باشد که از چندین سکانس و نما تشکیل شده و در پایان هر سکانس می تواند موضوع هم عوض شود.

  • صحنه یا لوکیشن

محل فیلمبرداری که بر اساس دکوپاژ و نوع فیلم نامه ،دیالوگ و گفتگو ها و اتفاقات دیگر در فواصل زمانی شب و روز بصورت داخلی و خارجی اتفاق خواهد افتاد می گویند.

  • پلان یا برداشت

بخش کوچیکی از یک برداشت می باشد که ممکن است در هر صحنه بصورت مختلف تهیه شود .

خوب با اصول و رویه عادی ساختار فیلم نامه برای شروع یک تدوین  آشنا شدیم . اکنون باید بر اساس همین فاکتور نماها و پلان های خود را چیدمان کنیم . در درس آموزش کار با پنجره Bin در نرم افزار ادیوس این لینک  شما با این پنجره آشنا شدید .

در پنجره بین در قسمت Rush شما باید پوشه های خود را ایجاد کنید . برای این منظور شما به روش درختی مانند شکل زیر اقدام به ایجاد پوشه ها برای قرار دادن برداشت ها در پروژه خواهید کرد .


 

, , , ,

linasoftgvx

نوشته شده توسط linasoftgvx

من مهدی کوهی، مدیر و موسس لیناسافت و مدرس دوره آموزش آنلاین نرم افزار محبوب ادیوس هستم. دارنده مدرک آموزش ادیوس از گراس والی کلن، و هدف از ایجاد سایت اورژانس ادیوس ارایه مطالب و آموزش های مرتبط با نرم افزار ادیوس در یک محیط ساده و به دور از شلوغی است. امیدواریم با نظرات گرم و سازنده خود ما را هر چه بهتر کردن سایت یاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بهینه سازی توسط : لیناسافت |کلیه حقوق این سایت محفوط و متعلق به موسسه لیناسافت می باشد.|