موشن گرافیک - Motion graphic

موشن گرافیک – Motion graphic همه دوستانی که در زمینه طراحی و خدمات انیمیشن و تبلیغات سر و کار دارند با واژه ای به نام موشن گرافیک آشنا هستند. در این مقاله به بررسی دقیق و موشکافی این واژه به همراه معرفی نمونه ها برای دانلود د سایت لیناسافت پرداخته ایم.

موشن گرافیک – Motion graphic

تعریفی خاص برای این واژه در دسترس نمی باشد و به دلیل جدید بودن این مدل از طراحی ها در فعل حال مدام در حال به روز رسانی و تکمیل شدن هست.

بنابرین واژه موشن گرافیک با ویدیویی سر و کار دارد که از هنر گرافیک به شکل کاملا محسوس بهره می برد . لذا در گرافیک موشن شما به جای فیلم های واقعی از تصاویر و عنصرهای گرافیکی در طرح ها و اشکال مختلف مواجه خواهید شد .

 

موشن گرافیک از دو واژه موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویری همچون وکتورها و تصاویری که عموما با برنامه های گرافیکی همچون فتوشاپ و … ساخته میشوند، تشکیل شده است.موشن گرافیک ها اصولا به همراه صدا توسط برنامه هایی مالتی مدیا همچون ادوب افترافکت ساخته میشوند.john withney اولین کسی بود که کلمه موشن گرافیک را وارد فرهنگ و لغات مربوط به دنیای مالتی مدیا کرد.

 

موشن گرافیک با توجه به ارزان بودن و جذابیت مود توجه بسیاری از علاقه مندان و عموم قرار گرفته است و بیشتر تبلیغات از طریق طراحی موشن گرافیک اطلاع رسانی می شود .

ما می دانیم که گرافیک یک حالت ایستا می باشد و هیچ تحرکی وجود ندارد . اما در موشن گرافیک از حالت ثابت و ایستایی به حالت جنبشی و اکشن تغییر پیدا میکند و معنی موشن گرافیک را به خود می گیرد .

در طراحی موشن گرافیک رنگ ها و عنصرهای ساده گرافیکی و فلت بودن عناصر استفاده شده مد می باشد. از موشن گرافیک می توان در صنایع تبلیغاتی،ساخت انمیشین های مفهمومی و سینمایی،تیزر و معرفی برند و کالا و زمینه های مختلف دیگر بهره برد.

از موشن گرافیک در حال حاظر در زمینه تبلیغات ویدیو مارکتینگ بیشترین استفاده می شود و مراجعی هستند که در این زمینه برنامه های مختلفی را طراحی و پیاده سازی می کنند.

حضور موشن گرافیک در عرصه سینما

موشن گرافیک برای اولین بار توسط اسکار فیشینگن در دهه ۱۹۵۰ با آثاری همچون Saul Bass ، Maurice Binder و Pablo Ferro ظاهر شد.این ویدیو ها به عنوان منابع الهام بخش هنوز هم در عضر جدید مورد استفاده قرار میگیرد .

گرافیک موشن با توجه به گسترش روز افزون خود اکنون علاوه بر سینما و تلویزیون در ساخت بازی ها و تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد .

 

 

 نرم افزار های مورد نیاز برای طراحی موشن گرافیک

موشن گرافیک – Motion graphic : نرم افزار های بالا هر کدام دارای مزایا و امکانات مختلفی می باشد که می توانید در طراحی گرافیک موشن مورد استفاده قرار دهید . بهترین حالت و نرم افزار محبوب که بیشترین پروژه و عنصرهای متحرک را دارا می باشد نرم افزا افتر افکت می باشد .

در سایت لیناسافت هم برای این منظور بخشی را در نظر گرفتیم تا شما بتوانید در طراحی ها خود استفاده کنید. جهت دسترسی به این بخش ها روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید.

 

 

افکت صوتی موشن گرافیک

 

نرم افزار گرافیکی مورد نیاز برای طراحی عنصرهای گرافیکی

 • فتوشاپ
 • ادوب ایلیستراتور
 • مانگا
 • کورل
 • این دیزاین
 • و ..

در طراحی موشن گرافیک شما هیچ محدودیتی ندارید و به ساده ترین شکل ممکن هم با رعایت اصول حرکت و تدوین در سینما موشن گرافیک های زیبا طراحی کنید.

روش و مراحل ساخت یک گرافیک موشن

موشن گرافیک – Motion graphic :در طراحی موشن گرافیک شما همانند دیگر تولیدات ویدیویی بسته به نوع طرحی که انجام می دهید متغیر می باشد . اگر در حال طراحی یک موشن گرافیک حرفه ای هستید و قرار است برند و یک کسب و کاری را معرفی کند باید متناسب با همان برند از رنگبندی و طرح های گرافیکی استفاده کنید.

در این چکیده ما روش طراحی موشن گرافیک سینمایی را توضیح می دهیم لذا می توانید در دیگر تولیدات مورد استفاده قرار دهید :

 1. نوشتن فیلم نامه و یا طرح
 2. طراحی عنصرهای گرافیکی ،رنگبندی و آماده کردن آنها به روش لایه باز با استفاده از نرم افزار های گرافیکی مانند طراحی شخصیت و آبجکت ها
 3. ترکیب و ایجاد اکشن با استفاده از نرم افزار های ساخت جلوه های تصویری مانند نرم افزار افتر افکت و مانگا و یا دیگر برنامه ها
 4. موسیق و صدا گذاری طراحی انجام شده
 5. تدوین و تهیه خروجی نهایی برای استفاده از نرم افزار های تدوین فیلم

 

موشن گرافیک - Motion graphic

 

افکت صوتی در موشن گرافیک

موشن گرافیک در کنار عنصرهای متحرک و ترکیبی از رنگ و طرح بدون صدا و موسیقی عملا معنی خود را از دست میدهد و صدا و افکت صوتی است با جان بخشیدن به حرکات عنصرها خستگی بودن یک گرافیک موشن را برطرف میکند.

افکت های صوتی مورد استفاده در موشن گرافیک ها علاوه بر موسیقی می تواند شامل دیالوگ و نریشن هم باشد و در کنار آن با ترکیبی موزون از افکت های صوتی تنوع و جذابیت آن برای نمایش را افزایش دهد.

موشن گرافیک – Motion graphic : در گرافیک موشن شما برای هر حرکت حتی جابجایی یک عنصر ساده می توانید افکت صوتی در نظر بگیرید یا از ترکیب عنصرهای مختلف صوتی افکت های ویژه را طراحی کنید.

موسیقی های مورد استفاده در گرافیک موشن محدودیتی ندارد و شما می توانید در ژانرهای مختلف از ایم موسیقی ها استفاده کنید .برای دسترسی به مجموعه موسیقی های ساخت انواع موشن گرافیک از این لینک استفاده کنید.

 

 

 

نکته مهم :


 • راهنمای استفاده از سایت منوی بالا به شما کمک میکند تا در استفاده از بخش های مختلف سایت بتوانید بدون مشکلی استفاده کنید.
 • در صورتی که قادر به باز کردن فایل دانلودی نیستید نرم افزار winrar نسخه جدید را نصب و جایگزین قبلی کنید.
 • رمز عبور فایل ها در داخل توضیحات و متن مطلب درج شده است.

عضویت ویژه
 
0/5 ( 0 نظر )