افکت صدا و موسیقی در انیمیشن

افکت صدا و موسیقی در انیمیشن

افکت صدا و موسیقی در انیمیشن به بررسی اصول ساخت و طراحی موسیقی و افکت صوتی در برنامه های انیمیشن می پردازد و با توضیح گذرا روش های اصولی ساخت موسیقی و افکت صوتی روی انمیشین را توضیح میدهد.

افکت صدا و موسیقی در انیمیشن

صدا و موسیقی روح دوم یک برنامه انمیشین می باشد که با ترکیبی هنرمندانه از حرکات و اکشن جلوه واقیعت را به آن می بخشد.در انیمیشن ما در بحث صدا و موسیقی دو حیطه کاری را مورد توجه قرار می دهیم که شامل تکنیک های استفاده از صدا در انیمیشن و روش صدا گذاری انمیشین را شامل می شود .

در بحث صدای انیمیشن ما با سه جز اصلی سر و کار خواهیم داشت :

 

موسیقی در انیمیشین

موسیقی در انیمیشین

 

موسیقی در انیمیشین : 

موسیقی انیمیشین مانند فیلم های اصلی می باشد که با ترکیبی از فواصل ملودی و هورمونیک یک ترکیب ببینده پسند را فراهم میکند.در بحث اجرایی موسیقی برای انمیشین با سه خصیصه طرف هستیم :

  • زمان : به معنای مقطع زمانی و تاریخی موضوع انمیشین می باشد.
  • مکانی : که باید موسیقی با نوع انمیشین ،فرهنگ و سنت سازگار باشد.
  • سازبندی : بر اساس شخصیت های مختلف یک انمیشین می باشد که ممکن است در صدای یک کارکتر موافق با کارکتر مخالف متغیر باشد.

جهت دانلود موسیقی های آماده و خام برای استفاده در انیمیشن و محصولات تولیدی رادیویی و تلویزیونی از این لینک دیدن کنید.

افکت صوتی در انیمیشن

افکت صدا و موسیقی در انیمیشن : در بحث افکت صوتی برای انیمیشن افکت صوتی در نقش باورندن محصول ساخته شده به بیننده می باشد که از افکت های صوتی طبیعی برای اینکار استفاده می کند به جز در موارد انیمیشن های فانتزی. لذا هنر خلاقیت در طراحی افکت صوتی یکی از ارکان مهم افکت صدا در انیمیشن می باشد .

در افکت های صوتی بر روی یک انیمیشن از مدل های اغراق بیشترین استفاده می شود و این کارگردان هنری است که نقش اصلی در انتقال حس اکشن انجام شده با افکت صدا به بیننده را به عهده دارد.

به عنوان مثال صدای برخورد یک شی سنگین به کله یک غول ممکن است با ترکیب خوردن یک مفتول کلفت سیمی با یک تنه توخالی درخت کافی باشد!

جهت دانلود افکت های صوتی مرتبط با مباحث انیمیشن می توانید از این لینک دیدن کنید .

افکت صدا و موسیقی در انیمیشن

Speech in animation

 

گفتار در انیمیشن

در بحث گفتار و دیالوگ می توان اینگونه تصور کرد که یک گفتار با ترکیبی هرمونی با افکت صوتی می تواند در موفق بودن یک انیمیشن تاثیر گذار باشد. بحث گفتار در هر سه مقوله بحث ساخت انیمیشن شامل موسیقی،افکت صدا و دیالوگ نقش به سزایی دارد.

سایت ساند اف ایکس مرجع تخصصی خدمات ساخت افکت صوتی و صدا گذاری روی برنامه های شما می باشد. جهت ورود به این سایت از این لینک استفاده کنید.

در مقوله تکنیک های صدا گذاری در انیمیشن دو روش اجرایی داریم :

  • پیش ضبط یا صدای شاهد prerecord
  • تطبیق یا Post synchronized

پیش ضبط یا صدای شاهد prerecord

در این روش موسیقی و تا حدودی افکت های لازم پیش بینی و انتخاب می شود سپس به انیماتور تحویل داده می شود و انیماتور با نظارت کارگردان روی استوری ریل چهار چوب تشکیل دهنده دکوپاژ و صحنه های داستان را شبیه سازی می کنند.

ترکیب موسیقی ساخته شده با حرکات کاراکترها،اکشن های تصویری انجام شده در تصویر با افکت صدا ترکیب می شود تا تطبیق موسیقی و افکت صدا و گفتار روی داستان شکل بگیرید.

تطبیق یا Post synchronized

در روش تطبیق ابتدا استوری ریل از روی داستان بصورت ساده ساخته شده و بصورت پلان های تدوین شده در اختیار موسیقی ساز برای اعمال افکت صدا،موسیقی تحویل داده می شود .

در این روش موسیقی کاملا با طول یک پلان یا سکانس دقیق تر تنظیم می شود و نتیجه بهتری را در بر دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *