شاسی عکس و همه چیز در باره آن

شاسی عکس و همه چیز در باره آن

شاسی عکس و همه چیز در باره آن : قبل از اینکه به بحث معرفی تخته و شاسی عکس در چاپ عکس بپردازیم لازم است شما با اندازه های استاندارد چاپی آن آشنا باشید تا برسیم به سر وقت معرفی انواع تخته شاسی ها و جنس و دیگر اطلاعاتی که به شما کمک میکند تا یک انتخاب هوشمند داشته باشید.

شاسی عکس و همه چیز در باره آن

تخته شاسی در اصل نوعی چوب است که دارای ضخامت مشخص در ابعاد مختلف برای چاپ عکس می باشد که می تواند از اندازه های کوچک گرفته تا اندازه های بزرگ و تبلیغاتی

جنس شاسی های عکس از فیبر و یا تخته سه لا می باشد که تحت فرایند خاصی فشرده سازی و تولید می شود . این شاسی ها به دلیل فشردگی در مقابل آب کمی نسبت به سایر چوب ها مقاوم هستند ولی بهتر است برای تغییر حالت ناخواسته زیاد در معرض آب نباشد ،ولی می توانید در صورت نیاز شستشو دهید.

 

شاسی عکس

 

از تخته شاسی بر اساس اندازه در عصر حاظر برای زیبا سازی محیط خانه روی دیوار یا اتاق های پذیرایی یا روی میز و اتاق های مختلف دفتری و غیره  در شکل ها و طرح های متنوع و زیبا و ساده و کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تهیه عکس های بزرگ برای دکور خانه بهتر است در زمان انتخاب شاسی از جنس MDF که بسیار مناسب و مقاوم است استفاده شود .کیفیت چاپ روی این جنس بسیار خوب و بالا می باشد و زیبایی خاصی روی عکس ایجاد میکند.

شاسی ها عکس در اندازه های کوچک بصورت کاملا متالیک روی خود شاسی چاپ می شود و در برخی موارد بصورت مجزا روی شاسی عکس مورد نظر چسبانده و تحویل شما داده می شود که همین رویه در قیمت چاپ شاسی اثر گذار می باشد .

شاسی های معروف در زمینه چاپ عکس به  چسب آلمانی و آمریکایی و نوار ترک معروف هستند که عکسهای چاپ شده با کیفیت عالی در خود لابراتوار توسط دستگاه روی شاسی پرس شده و سپس برش می خورد .

 

شاسی عکس

 

 

شاسی های عکس بصورت یک تیکه دو و تا سه تیکه و در طرح های ویژه تا دهها تیکه تهیه و بر روی جنس های پلاستیکی تهیه می شود . «شاسی طرح دار» که جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

کیفیت چاپ روی تخته های شاسی در کیفیت های لاستر(مات)،چاپ سیلک و چاپ متالیک صورت می پذیرد که بسته با نوع چاپ و نوع تخته ممکن است مقداری فرق داشته باشد.

در ادامه به معرفی کامل شاسی های عکس می پردازیم :

 

 

اندازه شاسی عکس

 

اندازه های چاپ شاسی در لابرتورهای چاپ عکس :

ضخامت های طرح های شاسی معمولی از ۸ -۱۶-۳۲ میلی متر و سایر اندازه های مختلف که بسته به سفارش قابل تهیه می باشد و با توجه به نوع و کیفیت جنس چسب و کیفیت تخته ها در مارک های مختلف موجود می باشد که معروفترین آنها چسب آلمانی و آمریکایی و نوار ترک می باشد .

البته همکاران داخلی هم با وارد کردن دستگاه ای مختلف تولید شاسی خدمات تولید را انجام می دهند که در این مقاله معرفی نمی شود .

اندازه های پر کاربرد را در تصویر زیر نمایش دادیم البته قیمت ها به ریال می باشد که برای سال ۹۶ بود که با افزایش قیمت جزییدر سال جدید با قیمت های مختلف ارایه می شود :

اندازه های چاپ شاسی


خصوصیات بارز تخته شاسی ها

– چاپ عکس روی تخته شاسی با ابعاد دلخواه شما
– چاپ مستقیم روی کاغد ابریشم و پرس روی تخته شاسی MDF
– با کیفیت لاستر(مات)،چاپ سیلک و چاپ متالیک

– با دوام و ماندگاری بالا ( کاملا قابل شستشو )
– دارای شیار جهت نصب افقی و عمودی
– بدون محدودیت در رنگ و چاپ


برای ادامه این مطلب از شما دعوت می کنیم تا در مورد شاسی های طرح دار ویژه  این لینک هم دیدن کنید و اطلاعات لازم در این زمینه را هم داشته باشید تا بتوانید یک نمونه کار زیبا را داشته باشید.