خدمات عیب یابی صفحات ۴۰۴ سایت
11
فروردين
75

هدف از تعبیه صفحه ۴۰۴ در سایت، کمک به کاربرانی است که به اشتباه وارد سایت شده‌اند یا دنبال آدرسی بوده‌اند که حالا وجود ندارد.

این صفحه طراحی تغییر در ماهیت وب نهفته است و کاربران به آن عادت کرده‏‌اند. یعنی انتظار داریم ظاهر و ساختار سایت‏ها تغییر کند، مطلب جدیدی در سایتی قرار گیرد، آدرس صفحه ه‏ای عوض شود و یا به طور کلی مطلبی از روی سایتی حذف شود. پاره‏ای از لینک‏ها نیز از همان ابتدا به طور اشتباه سهوا یا عمدا توسط تولید کنندگان محتوا، تعریف می‏شوند.

هر چند کاربران با “صفحه مورد نظر پیدا نشد” یا “Page not found” آشنا هستند اما از دید مدیر سایت باید تمهیداتی اندیشیده شود تا دسترسی به مطالبی که آدرس آنها تغییر یافته است برای کاربران هم‏چنان مقدور باشد.

 

فلسفه طراحی صفحه ۴۰۴ یا “پیدا نشد” نیز کمک به کاربران سایت در مواردی این چنین است. هدف از تعبیه صفحه ۴۰۴ در سایت، کمک به کاربرانی است که به اشتباه وارد سایت شده‌اند یا دنبال آدرسی بوده‌اند که حالا وجود ندارد. این صفحه طراحی نمی‌شود که بیننده را عمداً به آن بکشانیم. بنابراین جذابیت گرافیکی در این صفحه در اولویت اول قرار ندارد و این صفحه پیش از همه چیز باید نقش خود را به عنوان راهنما به خوبی ایفا کند.

دو گروه بیننده وجود دارند: بینندگان واقعی سایت یعنی انسان‏‌ها و بینندگان نرم‌افزاری سایت مانند موتورهای جستجو و ….

کاربران (انسان‏ها) می‌آیند پس باید بتوانند راهی به مطالبی که دنبالش بوده‌اند، بیابند. همین‏طور آنها نباید با صفحه‌ای خشک و بی‌روح مواجه شوند و از سایت متواری شوند.

موتورهای جست‌وجو هم می‌آیند. آنها هم نباید از سایت متواری شوند. راه نگهداشتن آنها لینک‌های ساده به بخش‌های دیگر سایت است. موتورهای جستجو علاوه بر بروز رسانی پایگاه داده خود و حذف آدرس صفحه‏ای که دیگر وجود ندارد، آدرس درست صفحه و آدرس صفحه‌های جدید را نیز باید بیابند.

 

صفحات 404
صفحات 404

 

اگر هدف از طراحی صفحه ۴۰۴ این است که کاربران واقعی سایت به آن مراجعه نکنند مگر در زمان نبود صفحه‌ای یا تغییر آدرس آن، لازم است در طراحی آن به فکر موتورهای جست‌وجو باشیم. به عبارت دیگر پیوندهایی کمکی در اختیار آن قرار دهیم که بتواند به بخش‏‌های دیگر سایت یا آدرس جدید صفحه “پیدا نشد”، مراجعه کند. با بروز رسانی پایگاه داده موتور جستجو، در جست‌وجوهای آتی، آن دیگر کاربران را به صفحه «پیدا نشد» ارجاع نخواهد داد.

تیم لیمو کاپ با پیدا کردن صفحات خطای ۴۰۴ موجود در سایت و آنالیز دقیق لینک های سایت صفخاتی که به ناب دلایلی پاک شده و یا از دسترس خارج شده اند را بهینه سازی کرده و به یک ادرس جدید هدایت میکند .

علاوه بر این در صورت نیاز صفحات طراحی ۴۰۴ انجام می شود که مراجعه کنندگان شما بتوانند با صفخات ۴۰۴ جذاب روبه رو شوند و با رضایت سایت را ترک کنند .

صفحات ۴۰۴ از اصول مهم سئو حساب می شود و گوگل وجود صفحات ۴۰۴ بهینه شده را جز مزایا به حساب می آورد اما نوع محتوای ۴۰۴ مهم است که چه چیزی باشد تا مراجعه کنندگان به آدرس صحیح هدایت شوند .


 

خدمات قابل انجام در زمینه رفع خطای ۴۰۴

 • طراحی صفحه ۴۰۴ سفارشی در صورت درخواست
 • بهینه سازی لینک های خطا و رفع آنها
 • بهینه سازی صفحات قابل دید موتورهای جستجو
 • بررسی لینک های داخلی و خارجی از نظر دارا بودن صفحات خطا
 • نصب افزونه های رفع خطای ۴۰۴ در صورت به وجود آمدن در آینده

 


 

نکته :

 • مشاهده تعرفه ها 
 • ۹ درصد ارزش افزوده بر روی کلیه خدمات اعمال شده است .
 • این قیمت تنها برای ۱۰۰ مطلب و هزینه طراحی یک صفحه ۴۰۴ می باشد .
 • سفارش دهنده موظف است تا سطح دسترسی تیم لیمو کاپ رفع خطا را در حد مدیریت سایت ارسال نماید .

 

 

پست های اخیر

اطلاعات تماس

 • iconایران-اردبیل-چهارراه باغمیشه - همراه : 09175023520
 • iconinfo{@}linasoft.ir
  sellprince{@}yahoo.com
 • icon04533364320 
 • iconشنبه - پنجشنبه: 9صبح - 21شب
  جمعه: تعطیل
Top