آموزش ساخت کلیپ عروسی

آموزش ساخت کلیپ عروسی : مبحث ساخت کلیپ عروسی بر خلاف روش ساخت یک فیلم استاندارد می باشد و هر دو این موارد در چند مرحله از رویه یکسانی پیروی می کنند . اما در مقاله قبل گفتیم که شالوده طراحی یک کلیپ عروسی در مرحله اول آهنگ آن می باشد. در این مقاله به بررسی کامل و روش های تهیه کلیپ عروسی می پردازیم.

آموزش ساخت کلیپ عروسی

در مقاله قبل آموزش ساخت کلیپ عروسی گفتیم که برای شروع به ساخت یک کلیپ عروسی در مرحله اول قبل از سناریو نویسی بهترین حالت انتخاب آهنگ مناسب و استفاده از آهنگ مناسب با متن مناسب نوع کلیپ شما می باشد.

در طراحی و ساخت فیلم در سینما ابتدا از فیلم نامه شروع میکنند و بعد به مراحل ساخت موزیک که مراحل آخر می باشد می رسند اما در این روش شما از آهنگ و موسیقی مناسب شروع می کنید.

 

مطالعه مطلب قبل : کلیپ عروس و سناریوی ساخت آن

 

هر چند اگه ایده و سبک خاصی دارید می توانید اول سناریوی خوب بنویسید و بعد برید آهنگ مناسب انتخاب و روی آن کار کنید. اما با اینکار کار خود را پیچیده و سخت می کنید . برای همین لیناسافت با سالها تجربه در زمینه طراحی و ساخت کلیپ های مختلف عروسی بصورت سناریو روش خود را برای شما در این مقاله آموزش میدهد .

آموزش ساخت کلیپ عروسی

 

روش های ساخت یک کلیپ عروسی

  • انتخاب آهنگ :

در مرحله اول ابتدا یک آهنگ مناسب و زیبا مطابق طرحی که در ذهن دارید سفارش ساخت دهید . هر چند می توانید اگر آهنگی در بازار مورد پسند شما بود انتخاب یا از خواننده قانونی امتیاز آن آهنگ را خریداری کنید . در ایران بیشتر روش دوم انتخاب یک آهنگ مناسب از آهنگ های موجود را انجام می دهند. صرفه جویی در هزینه !

بعد از انتخاب آهنگ و متنی که در آهنگ خوانده شده ایده اولیه سناریو و فیلم نامه را تصور و روی کاغذ پیاده می کنید. در این روش شما فکر بازتری دارید و اینکه چون متن و آهنگ را موجود دارید راحتر می توانید سکانس و دکوپاژ خوب را چیدمان و یک فیلم نامه استاندارد مخصوص کلیپ عروسی را پیاده کنید.

  • طرح سیناپس فیلم یا سناریو :

سعی کنید در فیلم نامه مدت زمان آهنگ را برای خود در نظر بگیرید تا از نظر هزینه و زمان وقت بیشتری از شما گرفته نشود . فصل ها و سکانس های تشکیل دهنده فیلم نامه را مطابق آهنگ طراحی و تنظیم کنید.

در تنظیم پلان ها سعی کنید از پلان های کوتاه استفاده کنید تا زیبایی کار بیشتر شود چرا که یک فیلم عروسی بیش از اینکه مانند فیلم از روال ساکنی برخوردار باشد ،می بایستی اکشن باشد تا جذابیت و انرژی خود را به ببینده منتقل کند .

جهت مشاهده ادامه این مطلب لطفا عضو سایت شوید و با نام کاربری وارد سایت شوید و مطالعه کنید و عضویت رایگان است.

0/5 ( 0 نظر )
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید