,

کلیپ عروسی و پروژه های آماده تدوین فیلم عروسی

کلیپ عروسی و پروژه های آماده تدوین فیلم عروسی

کلیپ عروسی و پروژه های آماده تدوین فیلم عروسی شاید این عنوان برای شما عجیب باشد که این متن و مقاله درباره چه چیزی می باشد که این عنوان را برای این بخش انتخاب کرده است. لازم به توضیح است کلیپ عروسی یا پروژه های آماده به معنای مختلفی تفسیر می شود که در این مطلب قصد روشن کردن هویت اصلی این کلمه را داریم.

کلیپ عروسی و پروژه های آماده تدوین فیلم عروسی

لیناسافت به عنوان تخصصی ترین مرکز طراحی و تولید پروژه و کلیپ های آماده عروسی در زمینه های مختلف می باشد و در این مقاله با استفاده از تجارب چند ساله در امر فعالیت کلیپ عروسی سعی کردیم تا معنی و ساختار رسمی این دو واژه را دقیقتر و از نزدیک بررسی کنیم .

 

کلیپ عروسی و پروژه های آماده تدوین فیلم عروسی

کلیپ عروسی و پروژه های آماده تدوین فیلم عروسی


معنی خاصی را هنوز براین واژه به وجود نیامده است  و می توان برای این کلمه معنی کلیپ را در نظر گرفت که نماهنگ یا موزیک ویدئو (به انگلیسی: Music Video؛ در برخی کشورها: PV)، فیلم کوتاهی است که روی آن موزیکی قرار داده می‌شود. تعبیر می شود .

 

 

 • کلیپ یا نماهنگ

کلیپ یا نماهنگ در بخش خدمات مجلسی یا عروسی به روش های گوناگون انجام می شود که به بررسی آنها می پردازیم و سپس وارد حوزه پروژه و کلیپ آماده خواهیم شد .

طراحی یک کلیپ عروسی به روش های گوناگون توسط سازندگان جلوه های ویژه فیلم های عروسی و یا خدمات مجلسی انجام می شود که می تواند به صورت دیجیتال طراحی شود یا به روش رئال با ویدیو از مکان های مختلف بر اساس فیلم نامه از پیش تنظیم شده انجام شود .

در طراحی کلیپ عروسی سفارش دهنده عروس و داماد واشخاصی هستند که قصد برگزاری مراسمی را دارند . این مراسم می تواند مراسم خطبه خوانی ،مراسم نامزدی و یا عروسی و یا مراسمات تولد و دیگر موارد باشد که این دیگر موارد در زمره لاکچری ها می باشد که با مراسمات لاکچری کاری نداریم .

تولید یک کلیپ عروسی ویژه و رئال یا دیجیتال هزینه بر و گاها از کمترین قیمت ۵ میلیون شروع شده تا الی آخر بسته به نوع پروژه توسط استودیو از عروس و داماد عزیز مسترد می شود . لذا قبل از سفارش طراحی کلیپ های ویژه حتما از اوکی بودن هزینه دخل و خرج خود آگاه باشید .

 

کلیپ عروسی چیست


 

 • کلیپ های عروسی به روش های زیر در موضوعات فوق بصورت مراسمات اصلی یا فرمالیته انجام می شود :

 1. کلیپ سر فیلم پشت صحنه «پروجکشن» : که بصورت خلاصه مراحل انجام شده در آماده سازی عروس داماد برای برگزاری مراسم را شامل شود .
 2. کلیپ معرفی عروس و داماد : برای هر کدام یک فیلمنامه مجزا طراحی شده و تصویری برداری می شود که می توانند در آخر این دو کلیپ را به هم ارتباط و بصورت یکدست ارایه دهند.
 3. کلیپ سر مجلسی ویژه : توسط تصویر برداران و طراحان کلیپ مجلسی  بر اساس یک سناریوی فیلم در مکان های مختلف با تجهیزات پیشرفته تصویربرداری ،چند روز قبل از مراسم تهیه و تدوین می شود و برای نمایش در سالن آماده می شود .
 4. کلیپ حنابندان و نامزدی : فیلمی کوتاه در طول زمانی مختلف از برگزاری مراسمات جشن نامزدی ،حنابندان ،سفره عقد و غیره از عروس و داماد تهیه و سپس برای نمایش در روی ویدیو های مراسم با سالن های برگزاری مراسم به نمایش در می آید.
 5. کلیپ های تولد کودک و بزرگ ،جشن های فارغ التحصیلی، و .. که بر اساس مناسبت های مهم هر فرد می تواند تهیه شود .
 6. کلیپ رقص چاقو ،کیک و کادو : سفارشی بوده و توسط استودیو های خاصی بصورت لاکچری تهیه می شود .

و سبک های دیگری که می توانید با مراجعه به استودیو های تصویر برداری محتلف اطلاع یابید .

در بالا گفته شد که تهیه هر یکی از کلیپ های بالا بصورت های دیجیتال یا واقعی هزینه بر بوده و باید قبل از سفارش حتما از هزینه های تهیه چنین برنامه هایی هماهنگ و اطلاع یابید .

تا اینجا تا حدودی با کلیپ های عروسی آشنا شدید اکنون می رویم سر بحث کالبد شکافی روش های برگزاری و سفارش چنین کلیپ ها که می توانید مقاله مرتبط مربوط را از این لینک مطالعه کنید .

 

 

wedding-Clip


 

 • پروژه های آماده عروسی چیست ؟

پروژه با کلیپ های آماده جدا از مبحث کلیپ عروسی می باشد و بصورت دیجیتال با استفاده نرم افزار تدوین و ادیت روی فیلم های گرفته شده طراحی و اجرا می شود و بصورت یک پروژه قابل استفاده در مراسمات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد .

در طراحی کلیپ و پروژه آماده عروسی بصورت آماده این طراح و سازنده کلیپ است که تصمیم می گیرد با استفاده از فیلم های راش و تصاویر و دیگر الحقات فیلم های گرفته شده چه مدل کلیپی را طراحی کند .

همکارانی که بصورت اختصاصی لیناسافت برای این دوستان کلیپ آماده طراحی می کند تصاویر و فیلمبرداری های مشخص شده دارند و مطابق فیلم های گرفته شده عملیات ساخت و طراحی کلیپ روی ویدیو های آنها انجام می شود .

جهت مشاهده آموزش های مرتبط با بحث کلیپ سازی از این بخش می توانید دیدن کنید و در صورت نیاز خود شما فرا بگیرید و روی ویدیو های عروسی انجام دهید .

پروژه های آماده از یک آهنگ و ترانه یا چند ترانه مختلف می تواند در بخش های مختلف یک فیلم عروسی طراحی شده و با یکدیگر تدوین بصورت یک طول فیلم عروسی متناسب زمان مراسم برای عروس و داماد ارایه شود .

 

 • پروژه های آماده شامل چه کلیپ هایی می شود ؟

کلیپ های آماده در دسته و شاخه های مختلفی از یک فیلم عروسی را شامل می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. کلیپ آرایشگاه عروس و معرفی
 2. کلیپ آرایشگاه داماد و معرفی آن
 3. کلیپ گل فروشی
 4. کلیپ گردش
 5. کلیپ باغ عروس
 6. کلیپ پشت صحنه آتلیه
 7. کلیپ تالار عروسی یا محل برگزاری
 8. کلیپ رقص عروس
 9. کلیپ کیک و حنا و کادو
 10. کلیپ های سنتی
 11. کلیپ شام
 12. کلیپ هم اتاقی
 13. کلیپ آلبوم عکس
 14. کلیپ استارت تبلیغاتی
 15. و ….

برای مطالعه کامل در مورد اصول و مبانی طراحی کلیپ آماده این لینک کلیک کنید .

2 پاسخ
  • linasoftir
   linasoftir گفته:

   اره تو این زمونه زیاد خوب نیست چون باس دست تو جیب کنی و گرنه تره هم برات خرد نمیکنن ولی خیلی ها هستن عاشق چنین کارهایی هستند چون سلیقه ای است و کسی نمیتواند بگوید نظر من این است .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *