نرم افزار ادیوس چیست ؟ تاریخچه آن در یک نگاه
edius کلمه ای انگلیسی می باشد که در زبان فارسی به ادیوس معروف است. نرم افزاری جهت ویرایش و تدوین صوت و تصویر بصورت تدوینغیر خطی  حرفه ای بر اساس الگوریتم و استاندارد های رایج نمایش و ادیت می باشد .

برنامه ادیوس Edius  در ژوئن سال ۲۰۱۲ میلادی توسط شرکت کانپوس یک شرکت ژاپنی در زمینه تولید سخت افزار و دک های تدوین بود معرفی و عرضه شد که اولین نسخه نرم افزار ادیوس به نام ادیوس نئو (edius neo)متولد شد .

نرم افزار ادیوس چیست ؟ تاریخچه آن در یک نگاه


نسخه ادیوس نئو

 

What is edius software Its history at a glance

نرم افزار ادیوس چیست ؟ تاریخچه آن در یک نگاه

نسخه ادیوس نئو نسخه ساده و در اصل شالوده این نرم افزار بود که فقط قادر به تدوین فیلم و عکس و صوت به روش ساده با استفاده از تعدادی ترانزیشن و افکت بود .


تولد edius Pro 3

نسخه بعدی برنامه ادیوس Edius به نام ادیوس ۳ (edius Pro 3) توسط همین شرکت تولید و روی کارت کپچر NX مخصوص به خود روانه بازار شد . در این نسخه امکانات نرم افزاری بهینه و تنظیم شده با سخت افزار تدوین CANOPUS EDIUS NX بود . که شامل ورودی و خروجی های سازگار با کارت  تدوین زمان خود بود.

در همین نسخه بود که استقبال خوبی از این نرم افزار شد و کاربران جذب این برنامه شدند و شرکت را وا داشت تا نسخه ادیوس ۳.۵ را عرضه کند .در نسخه ۳.۵ از نظر بهینه سازی موتورهای پردازش و سازگاری با چند مدل کارت کپچر های دیگر را به امکانات خود اضافه کرد .

 

edius pro3

edius pro3


مشکلات شرکت و سقوط سهام شرکت

با توجه به به وجود آمدن برخی مشکلات در شرکت کانپوس و افت سهام شرکت و جدا شدن مدیران این شرکت امکان تولید نسخه های دیگر وجود نداشت و می رفت تا چراغ این نرم افزار خاموش و تاریخ بپیوندد اما از شانس با تعاملات انجام شده یک شرکت آمریکایی با نام گراس والی Grass Valley (از زیر مجموعه شرکت Belend ) امتیاز تولید این شرکت را خریداری کرد تا آن را توسعه دهد . و شرکت کنپوس با این هزینه خود را از ورشکستگی نجات و تمرکز خود را روی سخت افزار های تدوین کرد.

grass waly edius

grass waly edius

نرم افزار ادیوس چیست ؟ تاریخچه آن در یک نگاه

شرکت گراس والی یک شرکت نرم افزاری و سخت افزاری فعال در عرصه تولیدات استودیویی و تلویزیونی بود و با توجه به پتانسیلی که در هسته نرم افزار دیده بود مناسب دید تا ارتقا داده و متمرکز به تولیدات زنده تلویزیونی و استودیویی کند .

 

تعداد نیرو و پرسنل فعلی شرکت گراس والی

شرکت گراس والی شرکتی با ۶۰ سال فعالیت می باشد که دارای پرسنل متخصص بالغ بر ۶۰۰ نفر می باشد که بصورت غیر مستقیم و مستقیم با شرکت های استودیویی و تلویزیونی در دنیا در ارتباط می باشد که دارای ۳۶۰ تولید و اختراع در زمینه دک های تدوین،نرم افزار و سخت افزار های مربوطه در زمینه استودیو های زنده تلویزیونی و خبری و برنده ۳۴ جایزه Emmy® می باشد .


تولد نسخه پیشرفته edius 4

این شرکت با توسعه هسته و موتورهای پردازش برنامه ادیوس Edius  با سخت افزار های سیستم عامل AMD – ESUS و سازگاری با تولیدات سخت افزاری خود نسخه ادیوس ۴ را منشتر و روانه بازار کرد که دارای قابلیت های زیادی و انعطاف بالایی بر اساس gpu بود و به سخت افزار خاصی بر خلاف سایر نرم افزار های هم رده خود نداشت .

نرم افزار ادیوس چیست ؟ تاریخچه آن در یک نگاه

نرم افزار ادیوس چیست ؟ تاریخچه آن در یک نگاه

این روانی و اجرای کار با هر نوع سیستم و پوشش طیف وسیعی از فرمت های پخش رایج معمول معرف شد و شرکت را بنا نهاد تا نسخه های بعدی و کاملتری را تولید عرضه کند .

نسخه ادیوس ۴ تا نسخه مکمل ادیوس ۴.۵ پیشرفت کرد و تولید این شماره با این ورژن متوقف و نرم افزار ادیوس بصورت حرفه ای تر وارد فاز تولیدات زنده تلویزیونی با ادیوس ۵ شد .

مقاله نرم افزار ادیوس چیست ؟ تاریخچه آن در یک نگاه  ادامه دارد ….

 

نکته مهم :


  • راهنمای استفاده از سایت منوی بالا به شما کمک میکند تا در استفاده از بخش های مختلف سایت بتوانید بدون مشکلی استفاده کنید.
  • در صورتی که قادر به باز کردن فایل دانلودی نیستید نرم افزار winrar نسخه جدید را نصب و جایگزین قبلی کنید.
  • رمز عبور فایل ها در داخل توضیحات و متن مطلب درج شده است.

عضویت ویژه
 
0/5 ( 0 نظر )