آفلاین کلیپ ادیوس (Offline Clip) چیست؟ در این آموزش شما با روش بازگردانی و تعریف مجدد کلیپ های پاک شده یا آفلاین در نرم افزار ادیوس را یاد خواهید گرفت . کلیپ های موجود در پنجرۀ Bin با منبع اصلی خود در هارد، در ارتباط هستند و اگر منبع اصلی کلیپ ها (اصل کلیپ) در هر کامپیوتر شما پاک شده یا آدرس و نام آن تغییر کند این گزینه فعال خواهد شد.

آفلاین کلیپ ادیوس (Offline Clip) چیست؟

 

 

آفلاین کلیپ ادیوس (Offline Clip) چیست؟

 به محض باز شدن نرم افزار ادیوس، کلیپ های پنجرۀ تایم لاین به صورت هاشور دیده می شوند و کلیپ های پنجرۀ Bin نیز تبدیل به کلیپ های آفلاین (Offline Clip) شده و به شکل زیر نمایش داده می شوند:

آفلاین کلیپ ادیوس (Offline Clip) چیست؟

هنگامی که یکی از کلیپ های پنجرۀ تایم لاین یا پنجرۀ Bin به کلیپ آفلاین (Offline Clip) تبدیل می شود، دیگر نمی توانید صدا و تصاویر آن را نمایش داده و مشاهده کنید.

برای بازگرداندن کلیپ های آفلاین (Offline Clip) به حالت طبیعی و اولیۀ خود (Online Clip) دستور File>> Restore Offline Clip را اجرا کنید و یا بر روی علامت کنار دکمۀ Open Project واقع در بالای پنجرۀ تایم لاین کلیک کرده و از منوی باز شده، گزینه Restore Offline Clip را انتخاب کنید. در نتیجه پنجرۀ Restore and transfer clip به شکل زیر باز می شود. در این پنجره دکمه های مختلفی به ترتیب زیر وجود دارد:

 

آفلاین کلیپ ادیوس (Offline Clip) چیست؟

درس بعدی : شرح کامل  آشنایی کامل با پنجرۀ Restore and Transfer Clips

 

راهنمای کار با گزینه Offline Clip آفلاین کلیپ ادیوس

 

  • Capture entire clip
    با کلیک کردن بر روی دکمۀ Capture entire clip به پنجرۀ Batch Capture دسترسی پیدا کرده و با استفاده از آن می توانید منابع اصلی کلیپ های آفلاین (Offline Clip) را مجدداً به صورت دسته ای (Batch Capture) کپچر کنید.

 

  • Capture only the area used in timeline

 با کلیک کردن بر روی دکمۀ Capture only the area used in timeline به پنجرۀ (Capture Batch) دسترسی پیدا کرده و با استفاده از آن می توانید، فقط منابع اصلی کلیپ های آفلاین پنجرۀ تایم لاین را به صورت دسته ای (Batch Capture) کپچر کرده و جایگزین کنید.

 

  • Find from Captured files
    با کلیک بر روی دکمۀ Find from Captured files می توانید شمارۀ حلقه (Ubit) و تایم کد (Timecode) نقاط ورودی و خروجی کلیپ های آفلاین (Offline Clip) پنجرۀ تایم لاین را پیدا کرده و سپس با کپچر مجدد، منابع اصلی آن را جایگزین کنید.

 

  • Open the clip restoration dialog
    با کلیک کردن بر روی دکمۀ Open the clip restoration dialog به پنجرۀ Restore and transfer clip دسترسی پیدا کرده و با استفاده از آن می توانید کلیپ های آفلاین را به حالت طبیعی و اولیۀ خود (Online Clip) بازگردانید.

با کلیک کردن بر روی دکمۀ و یا دکمۀ Close می توانید پنجرۀ Restore and transfer clip را ببندید. (برای این کار ابتدا بر روی دکمۀ Close سپس بر وری دکمۀ Yes کلیک کنید).
خاطر نشان می شود که کلیپ های ثبت (Register) شده ای که فایل مرجع آنها AVl باشند را نمی توان از حالت آفلاین به آنلاین تبدیل کرد، مگر آنکه فایل مرجع کلیپ ثبت نشدۀ آن را بر اساس اطلاعات ویدیویی، نام حلقه و پسوند فایل منبع (باید M2T، AVl و یا MXF باشد) کپچر کرده و با استفاده از آن، کلیپ آفلاین را مرمت کنید.

 

جهت مشاهده ویدیوی آموزشی عضو رایگان سایت شوید و سپس ویدیوی آموزشی این مجموعه را با نام کاربری وارد شده  در بین دو خط تماشا کنید. 

منبع : گراس والی – باز ترجمه آفلاین کلیپ ادیوس : لیناسافت

 

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید