پروژه افترافکت

پروژه های افترافکت چیست؟

 همه اشخاصی که با نرم افزار قدرتمند افترافکت سروکار دارند به خوبی می دانند پروژه افترافکت چیست؟ و نرم افزار افترافکت یکی از گسترده ترین ابزارهای ساخت جلوه های ویژه بصورت عمومی می باشد و از پلاگین و افزونه ها بگیرید تا دنیایی از پروژه های آماده مربوط به افتر افکت را می توانید پیدا کنید.

پروژه افترافکت چیست؟

تعریفی خاصی برای پروژه های افترافکت چیست؟ این کلمه در اینترنت وجود ندارد و می توان برای آن معنی تفضیلی در نظر گرفت که مربوط به پروژه آماده می باشد و در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

پروژه آماده فرایندی می باشد که قبلا بر بستر نرم افزاری طراحی شده و بصورت یک برنامه پیش ساخته جهت کاربری  دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.روش تهیه پروژه آماده شامل یکسری قواعد و دستورالعمل های خاصی می باشد که طراح و تدوینکاران باید کاملا رعایت کند.

در مبحث طراحی پروژه آماده بر روی نرم افزار افترافکت باید شرایط و قواعدی را در نظر بگیرید تا وقتی اقدام به طراحی می کنید مشکلی از بابت کاربری های دیگر در آینده یا توسط خود شما یا اشخاص دیگر وجود نداشته باشد.

برای طراحی یک پروژه همانند کلیپ های آماده عروسی شالوده کار در ابتدای کار موسیقی و آهنگ کار می باشد که  پروژه بر روی آن تنظیم و بسته خواهد شد . سپس در مرحله بعد به روش های اجرای طرح به ساده ترین روش می رسد که اینجا نقش تدوینکار خلاق است بتواند با استفاده از ابزارهای خود نرم افزار ،یا استفاده از پلاگین و افزونه های کمکی نرم افزار یک برنامه پیش ساخته را آماده کند.

اصولا یک پروژه آماده به دو صورت در نرم افزار افتر افکت ساخته می شود :

  • پروژه های شخصی
  • پروژه های آماده عمومی فرمت aep

پروژه های شخصی  :

بر اساس نیاز طراح یا سازنده طراحی  مورد استفاده قرار می گیرد . در طراحی ضخصی فرد طراح ممکن است در پروسه های مختلف تدوین و ساخت جلوه های ویژه نیاز به استفاده چند باره از یک پروژه را داشته باشد که در اینصورت اقدام به طراحی پروژه شخصی می نماید.

در طراحی پروژه های آماده شخصی با نرم افزار افترافکت محدودیتی در استفاده از پلاکین،افزونه ها یا کد نویسی و استفاده از فوتیج و دیگر عنصرهای گرافیکی وجود ندارد و شخص سازنده صرف برای استفاده شخصی طراحی و مورد استفاده قرار میدهد .

پروژه افترافکت

پروژه افترافکت عمومی فرمت ae :

بر خلاف پروژه آماده شخصی نیاز به رعایت اصول و قواعدی می باشد تا خروجی نهایی به صورت کاملا روان توسط اشخاص دیگر قابل استفاده باشد .

عموما شرکت های بزرگ بر اساس نیازسنجی بازار کار مربوطه اقدام به طراحی پروژه میکنند و راحتی کاربران در استفاده از نتیجه کار را ملاک قرار میدهند . عموما در استفاده از عنصرهای گرافیکی یا فوتیج ها طراحان پروژه های عمومی کلیه مراحل آماده سازی و کار بر روی پروژه را بصورت مرتب بر اساس دسته بندی،سکانس های مرتب بر اساس موضوع چیدمان و طراحی می کنند.

جهت دانلود پروژه های آماده افتر افکت از این لینک دیدن کنید.

برخی شرکت های بزرگ ،موسیقی پایه ساخت پروژه های آماده روی نرم افزار افتر افکت  را از شرکت های بزرگ موسیقی مانند جانگل؛هیو و دیگر شرکت های فعال  تهیه می کنند و حق امیتاز خرید را برای آن شرکت فراهم میکنند تا قوانین کپی رایت به راحتی روی پروژه های خود را ایجاد نمایند بر خلاف ایران !

علاوه بر موارد بالا طراحان مجاز به استفاده از پریست ها،اسکریپت ها،پلاگین ها بر روی پروژه های افتر افکت خود هستند اما برای راحتی استفاده کنندگان سعی میکنند بدون نیاز به این افزونه ها از ابزارهای خود نرم افزار طراحی کنند که به راحتی قابل ادیت با استفاده کننده هدف را داشته باشد .

در مباحث آینده بیشتر به روش های طراحی یک پروژه آماده و اینکهپروژه های افترافکت چیست؟ بر روی نرم افزار افتر افکت خواهیم پرداخت و شما را بیشتر با این هنر آشنا خواهیم کرد .