افکت صوتی چیست؟

افکت صوتی چیست؟

افکت صوتی چیست؟ در زمینه افکت های صوتی چیست؟ کمتر کسی به این مقوله پرداخته و از نزدیک این کلمه را مورد بررسی قرار داده است . لذا در این مطلب قصد داریم کلمه افکت صوتی را مورد بررسی قرار دهیم و زمینه های استفاده درست آن را در قالب های مختلف معرفی کنیم.

افکت صوتی چیست؟

افکت صوتی را در بسیاری موارد به عنوان عنصری خام در استفاده از برنامه های ویدیویی به کار می برند یا آشنا هستند ! مانند صدای شکستن چیزی، صدای راه رفتن و …

اما مقوله افکت صوتی تنها در این جمله کوتاه خلاصه نمی شود بلکه به بیانی واقعی اگر با دقت به این کلمه و بررسی علل و زمینه های مختلف آن در تاثیر روی مخاطب داشته باشیم در اینصورت معنای بیشتری می توان برای کلمه افکت صوتی قایل شد .

افکت های صوتی عنصرهای خام هستند که در همه اشیای متحرک یا ساکن که از برخورد دو شی یا مولکول یا ذرات آنها  به یکدیگر به وجود می آید افکت صوتی در قالب های مختلف می گویند .


What is the soundeffect?


افکت صوتی تنها در زمینه ایجاد یک جلوه خاص روی اشیا نمی باشد بلکه می تواند از منابع فیزیکی پیرامون ما به وجود آید همانگونه که ما وارد یک خیابان می شویم صداهای مختلف را می شنویم از بوق ماشین تا صدای پا،صدای انسان ها ،پرنده ها و هر آنچیزی که از یک منبعی در قالب صدا خارج شود.

جهت دانلود افکت های صوتی مختلف می توانید از این لینک از هزاران افکت صوتی مختلف برای طراحی و ساخت افکت های صوتی روی برنامه های رادیویی و تلویزیونی استفاده کنید .

مقوله افکت صوتی چیست؟ در مبحث فیلم سازی و برنامه های رادیویی بیشترین توجه را به ببینده منتقل می کنند برای همین افکت های صوتی را برای درک بهتر تنها روی مصنوعات ساختگی مانند برنامه های ویدیویی و رادیویی می توان بهتر درک کرد .

پرسش های اساسی پیرامون جلوه های صوتی از منظر کارکردی، به شکلی زنجیروار به پاسخ یکدیگر وابسته اند. نخستین پرسش این است که: چه اصواتی جلوه های صوتی هستند و چه اصواتی نیستند؟

 

افکت صوتی چیست؟ نمونه افکت صوتی از  ویدیوی انیمیشن ساخته شده توسط مدیر موسسه لیناسافت  را با هم تماشا می کنیم :

 

ادامه مقاله افکت صوتی چیست؟

برای یافتن پاسخ این پرسش، باید میان انواع اصوات در حاشیه صوتی فیلم مرزهایی قائل شد. برای یافتن چنین مرز هایی هرچند کمرنگ، باید ابتدا تأثیر جلوه های صوتی در فیلم متمایز از سایر اصوات را بررسی کنیم.

به بیان دیگر، باید پاسخ پرسش اساسی دوم را، «جلوه های صوتی چه کارکردهایی دارند؟ »، بیابیم. برای پاسخ دادن به این پرسش نیز باید ماهیت ساختی جلوه های صوتی را شناسایی کنیم.

افکت صوتی چیست؟ : این مهم ما را به پرسش سوم هدایت میکند: جلوه های صوتی چگونه و از چه چیزی ساخته و به وجود می آیند؟

 

افکت صوتی چیست؟

کسانی که صدای فیلم را بررسی میکنند معمولاً در یکی از این دو مسیر گام بر می دارند: یا به بررسی روابط صدا و تصویر می پردازند و یا به بررسی روابط صدای فیلم و داستان/درام.

گروه دوم، کارکردگرایان نامیده میشوند؛ چرا که تلاش خود را به شناسایی و طبقه بندی اثرات بالقوه ی صدا در فیلم، با عنوان کارکرد، معطوف داشته اند.

  • جهت مطالعه کامل این مقاله دعوت می کنیم فایل PDF این لینک این مقاله را دانلود و مطالعه کنید.
  • همچنین برای دانلود افکت های صوتی رایگان از این لینک استفاده کنید .

راهنمای دسترسی به مجموعه افکت های صوتی سایت لیناسافت :

لیست مجموعه کامل افکت های صوتی :

جهت دسترسی به مطالب افکت صوتی حتما باید عضویت ویژه را خریداری کنید .هزینه عضویت بصورت ماهیانه ۸ هزار تومان برای مجموعه افکت های صوتی می باشد.


مرجع تخصصی دانلود افکت صوتی نمابانگ

از آنجاییکه که پوشش طیف وسیعی از افکت های صوتی در کلیه زمینه ها کاری دشوار و زمانبر است، مجموعه نمابانگ در راستای حمایت از تولید کنندگان و برنامه سازان رادیویی و تلویزیونی اقدام به راه اندازی بخش ویژه برای استودیو های حرفه ای صدا گذار نموده است.

در سایت لیناسافت ما دو طیف افکت صوتی را پوشش داده ایم که طیف اول افراد معمولی و علاقه مندان فعال در ساخت برنامه های مختلف صوتی و تصویری هستند و می توانید افگت های صوتی را تنها با خرید ماهیانه اشتراک نقره ای دانلود کنند.

اما عضویت ویژه و دسته مخصوصی هم برای علاقه مندان و فعالان تخصصی در امر ساخت برنامه های رادیویی و تلویزیونی راه اندازی کرده ایم که به این عزیزان کمک میکند تا جلوه های صوتی قرار گرفته در بخش معمول سایت را با کیفیت بالا اما با دسته بندی مناسب، مرتب به عنوان مرجع و آرشیو استودیویی دسترسی داشته باشند.

کلیه افکت های قرار گرفته در مجموعه نمابانگ با کیفیت WAV استودیو روی کیفیت ۹۶۰۰۰ هرتز بصورت توضیحات کامل قابل دسترسی می باشد که دارای سه عضویت مدت دار مطابق تعرفه مندرج در این لینک می باشد.

امید است با کمک و همراهی شما عزیزان بتوانیم مرجعی قدرتمند در زمینه افکت و جلوه های صوتی قدمی کوچک در عرصه رونق سینما و تولیدات رادیویی و تلویزیونی مناسب برداریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *